Monika Gąsiorowska, franczyzobiorczyni Tax Care / "Dzięki temu, że pracuję pod brandem Tax Care moje biuro z dniem otwarcia pozycjonuje się wyżej niż konkurencja, ponieważ posiadam technologię i rozwiązania niedostępne z poziomu funkcjonującego samodzielnie biura rachunkowego".
Piątek
12.10.2018
Monika Gąsiorowska zamiast wrócić po urlopie macierzyńskim do pracy na etat otworzyła własną firmę. Uznała, że tak będzie jej łatwiej pogodzić życie rodzinne i zawodowe.
 

Swoje zawodowe życie Monika Gąsiorowska związała z rachunkowością. Była pracownicą małego biura rachunkowego w Otwocku, potem dostała pracę w warszawskim centrum księgowym Tax Care. Po kilku latach uznała, że czas zrobić kolejny krok i otworzyć własne biuro. Wybrała franczyzę Tax Care.
 – Momentem przełomowym był dla mnie powrót do zawodowego życia po urlopie macierzyńskim – wspomina księgowa. – Marzyła mi się praca, w której więcej zależy ode mnie. Chciałam też mieć bardziej elastyczne godziny pracy i biuro nieco bliżej domu. Wszystkie te oczekiwania wskazywały na własną firmę – dodaje.

Monika Gąsiorowska zdecydowała, że otworzy własne biuro rachunkowe pod znaną marką. Wybór franczyzodawcy był dla niej naturalny – doskonale znała rozwiązania swojego byłego pracodawcy i wiedziała, na jakie wsparcie może liczyć. Nie miała też problemu z wyborem miasta, w którym powstanie jej placówka Tax Care. – Pochodzę z Otwocka, a projekt franczyzy dotyczy miast powiatowych – mówi.

Markowa księgowa

Jako była pracownica warszawskiego centrum  księgowego Monika Gąsiorowska tylko pozornie miała łatwiej. Była bowiem księgową bez własnej bazy klientów z zamiarem uruchomienia biura na nowym rynku. Zgodnie z zaleceniami franczyzodawcy najważniejszą kwestią była lokalizacja. Tax Care zrywa z tradycją biura rachunkowego prowadzonego w mieszkaniu, piwnicy lub w lokalu z wejściem od podwórza. Biura rachunkowe pod marką tej firmy zlokalizowane są w niewielkiej odległości od centrum miasta, w lokalach usytuowanych na parterze z wejściem od ulicy i z dużą, widoczną witryną, w pobliżu parkingu. Zgodnie z ideą Tax Care biuro ma dawać komfort pracy księgowym i zachęcać do wejścia obecnych i potencjalnych klientów.
 – Wiem, jak trudno o dobrą lokalizację, i trochę bałam się tego wyboru. Tu jednak z pomocą przyszedł franczyzodawca, który pomógł mi znaleźć lokal i przygotował projekt biura. Moim zadaniem był podstawowy remont lokalu i przygotowanie go do dalszych prac, którymi również zajął się Tax Care – wspomina Monika Gąsiorowska.

Otwockie biuro Moniki Gąsiorowskiej ruszyło 1 sierpnia 2017 roku. Mieści się w budynku lokalnej galerii handlowej w centrum miasta.
 – Dziś widzę, że franczyzodawca miał rację. Znacznie łatwiej jest pozyskać klienta, kiedy biuro znajduje się w dobrej lokalizacji. Po pierwsze jest w niej większy ruch, po drugie estetyczne, dobrze widoczne biuro budzi zaufanie, a w naszej branży to podstawa – stwierdza franczyzobiorczyni.

Po roku samodzielnego prowadzenia biura Monika Gąsiorowska jest na etapie rekrutowania pracownika. Jak mówi, wówczas będzie mogła poszerzyć ofertę swojego biura o pełną obsługę księgową dla spółek. Księgowa przygotowuje się również do uruchomienia nieodpłatnych szkoleń na temat prowadzenia działalności gospodarczej skierowanych do przyszłych przedsiębiorców. Gąsiorowska liczy, że w ten sposób pozyska kolejnych klientów.

Zapytana o współpracę z Tax Care Monika Gąsiorowska mówi, że jej największym atutem jest dostęp do nowoczesnych rozwiązań. Franczyzobiorcy korzystają bowiem z autorskiego programu do księgowania, sprzętu komputerowego dostarczanego przez firmę, zaś w razie potrzeby mogą liczyć na pełne wsparcie IT. Tax Care udostępnia im także najnowsze rozwiązania firmy, m.in. Chmurę Faktur, bezpłatną platformę do wystawiania, gromadzenia i przechowywania dokumentów.  – Dzięki temu, że pracuję pod brandem Tax Care moje biuro z dniem otwarcia pozycjonuje się wyżej niż konkurencja, ponieważ posiadam technologię i rozwiązania niedostępne z poziomu funkcjonującego samodzielnie biura rachunkowego – zauważa księgowa.

Przedsiębiorczyni dodaje, że we współpracy z Tax Care ceni również nieustanny przepływ wiedzy, w postaci aktualnych interpretacji oraz nieodpłatnych cyklicznych szkoleń, dzięki którym franczyzobiorcy są ciągle na bieżąco z regulacjami prawnymi.
 – Z doświadczenia wiem, że księgowy ciągle się dokształca i aktualizuje swoją wiedzę – mówi Monika Gąsiorowska. – Właściciel samodzielnego biura musi tej wiedzy szukać sam i rzadko ma na to czas, nie wspominając już o inwestowaniu w płatne szkolenia. Jako franczyzobiorczyni Tax Care mam nieodpłatne szkolenia w pakiecie i to wiedza szuka mnie, a nie ja szukam wiedzy. To bardzo komfortowe rozwiązanie – dodaje.

Wsparcie na starcie

Tax Care podejmuje współpracę z dwoma typami franczyzobiorców. Pierwszy i kluczowy dla firmy to księgowi, którzy są dziś właścicielami biur księgowych. Druga grupa to osoby posiadające działalność i prowadzące outsourcing swoich usług księgowych. Z Tax Care mogą wykorzystać efekt synergii, a biuro rachunkowe traktować jako dodatkowe źródło przychodu z własną księgową. Kwota inwestycji w biuro rachunkowe pod marką Tax Care pozycjonuje koncept wśród franczyz o najniższym progu wejścia. Głównym kosztem franczyzobiorcy jest adaptacja lokalu (ok. 7 tys. zł). Monika Gąsiorowska potwierdza te wydatki, mówiąc, że całość inwestycji po jej stronie nie przekroczyła kilku tysięcy złotych. Pozostałe koszty uruchomienia biura pokrywa centrala (wizualizacja, meble, sprzęt IT etc.). Wartość wsparcia Tax Care w inwestycję franczyzobiorcy centrala szacuje na
34 tys. zł.

 


Niewielka inwestycja / Kwota inwestycji w biuro rachunkowe pod marką Tax Care pozycjonuje koncept wśród franczyz o najniższym progu wejścia. Głównym kosztem franczyzobiorcy jest adaptacja lokalu (ok. 7 tys. zł).
Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Wybierz pomysł. Zacznij działać /02.10.2018

Zbliżają się Targi Franczyza. W dniach 18-20 października na dwóch piętrach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, kilka tysięcy gości będzie wybierać pomysły na własny biznes.

Jak zbudować swoją firmę /01.10.2018

Jak zamienić franczyzę w złotodajny interes? Nie wystarczy zapłacić za liencję i czekać aż stan konta zacznie rosnąć. Przedstawiamy pomysły na biznes we franczyzie i nie tylko! W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!

Przepisy na zysk /31.08.2018

Prezentujemy 25 sprawdzonych pomysłów na własny bar, pizzerię i lodziarnię. Zakładamy palarnię kawy, salon kosmetyczny, agencję ubezpieczeniową, sklep Żabki i blog modowy. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Atrakcyjne biznesy /01.05.2018

Podpowiadamy, w który biznes warto zainwestować, gdy ma się 50 lub 100 tys. zł oszczędności. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić burgerownię, biuro podróży, produkcję drukarek 3D i sklep z odzieżą do porodu. Prezentujemy pomysły na własny bank za 40 tys. zł. Zdradzamy tajniki franczyzy.

POPULARNE NA FORUM

Zabezpieczenie BHP na magazynie

W zakładzie pracy potrzebne są różne zabezpieczenia bhp, również taśmy antypoślizgowe. Robiąc szkolenia bhp, można się dowiedzieć o takich rzeczach.

3 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
znaki bhp

Nie słyszałem szczerze mówiąc

2 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
System jakości ISO 13485

Cześć, rozważam pozyskanie certyfikatu ISO 13485. Zastanawiam się nad firmą, która pomoże mi ten cel osiągnąć. Stąd moje pytaniem, czy korzystaliście może z usług...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

Przestrzegam przed „usługami” oferowanymi przez firmę B2BPartner Sa poprzez stronę www.sprzedamkoszty.com.

Niestety, po opłaceniu wymaganej kwoty (na konto serwisu...

11 wypowiedzi
ostatnia 04.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Ja z polecenia korzystałam z https://adwokatbartoszewicz.pl/ i mogę szczerze polecić. Bardzo sympatyczna i kontaktowa osoba.

47 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Biuro rachunkowe: Księgi idą do lamusa

Jeśli chodzi oprowadzenie własnej firmy, księgowość i wszelkie rozliczenia to ja ze swojej strony mogę polecić księgowość online -...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

W takich sprawach polecam kontaktować się z https://adwokatbartoszewicz.pl/. Jest to jeden z lepszych prawników w Poznaniu. Korzystałem z pomocy Adwokat i została mi...

47 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Witam serdecznie Zajmuję się analizą kosztorysów od towarzystw ubezpieczeniowych, które zazwyczaj są zaniżane. Niewiele roboty z waszej strony, więcej z mojej, a...

83 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018