W poszukiwaniu kapitału

Środa
07.04.2004
Jak poinformował Puls Biznesu, sieć sklepów Piotr i Paweł zamierza poszukać pieniędzy na rozwój na GPW lub emitując obligacje.
 
Sieć handlu detalicznego Piotr i Paweł, operator 24 supermarketów spożywczych (w tym 7 należących do właścicieli spółki, rodziny Woś), znajdujących się w 18 miastach, chce zaistnieć w środkowej i wschodniej Polsce.

- Rocznie na inwestycje wydajemy kilkanaście milionów złotych. Tyle jesteśmy w stanie uzyskać z własnych zysków, kredytów bankowych i leasingu. Co roku chcemy otwierać cztery własne placówki o powierzchni 0,7 – 1,1 tys. mkw. Aby dalej rozwijać biznes musimy pomyśleć o innych źródłach finansowania: emisji obligacji lub wejściu na GPW. Nie sądzę jednak, aby nastąpiło to wcześniej niż w ciągu 2 – 4 lat – poinformował Puls Biznesu Piotr Woś, współwłaściciel spółki Piotr i Paweł.

Warszawa da się lubić

Sieć Piotr i Paweł jest znana głównie w Wielkopolsce, a także w woj.: kujawskim, zachodniopomorskim, lubuskim oraz dolnośląskim. Ma również dwa sklepy w Warszawie

- Wkrótce otworzymy nową placówkę w Poznaniu. Generalnie zmierzamy jednak w kierunku Warszawy. Potrzebujemy na to czasu i pieniędzy. W perspektywie dwóch lat zainwestujemy w to około 30 mln zł – powiedział Pulsowi Biznesu Piotr Woś.

Piotr i Paweł jest spółką rodzinną, która powstała w 1990 r. Jej właścicielem są Eleonora oraz Piotr i Paweł Woś (jej synowie). Spółka posiada także uruchomioną w 1998 r. firmę Warkom, produkującą dania obiadowe wyłącznie na potrzeby swojej sieci.

Następni w kolejce

Piotr i Paweł to nie pierwsza firma z branży handlowej, która myśli o upublicznieniu. W ciągu dwunastu miesięcy powinna znaleźć się na parkiecie poznańska Żabka. O debiucie na GPW przebąkuje też Biedronka, należąca do portugalskiej Jeronimo Martins - informuje Puls Biznesu.

Źródło: Agnieszka Janas, Puls Biznesu, 7 kwietnia 2004
Puls Biznesu
/3/
ZOBACZ WIĘCEJ

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018