60 nowych sklepów w 2006 r.

Wtorek
31.01.2006
Gorsze wyniki finansowe sporo kosztowały akcjonariuszy LPP. Na osłodę spółka obiecuje więcej sklepów i nową markę.
 

Gdańskie LPP, specjalizujące się w projektowaniu i sprzedaży odzieży, planuje w tym roku otworzyć 40 nowych sklepów za granicą, z czego połowę w Rosji. Sieć w Polsce ma zwiększyć się o 20 placówek.

W tym roku za granicą zamierzamy otworzyć 18 sklepów pod marką Cropp i 22 jako Reserved — precyzuje dla gazety "Puls Biznesu" Marek Piechocki, prezes i jeden z założycieli firmy.

Reserved jest sztandarową marką LPP, skierowaną do młodzieży. Później wprowadzony na rynek Cropp nastawia się na nieco młodszych nastolatków. Na koniec września 2005 r. LPP miało 85 sklepów marki Reserved i 54 sklepy Cropp w Polsce, a za granicą odpowiednio: 38 i 2 placówki.

Prezes zapowiedział jednocześnie, że spółka zamierza wprowadzić nową markę na rynek pod koniec roku. Ale na razie nie jest to priorytetowe zadanie.

Tymczasem w weekend LPP poinformowało, że jego zysk wypracowany w 2005 r. zmieści się w przedziale 40-44 mln zł. To podobny wynik do uzyskanego w poprzednim roku i niestety znacznie gorszy od prognozy zakładającej zysk na poziomie 53 mln zł (obniżonej zresztą z 60 mln zł). Wcześniej spółka podała, że jej przychody wyniosły w 2005 r. 686 mln zł. To zgodne z prognozą, ale ta również została obniżona w grudniu z 750 mln zł.

Więcej: "Puls Biznesu", 31 stycznia 2006 r.
Puls Biznesu

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.