Artman poza giełdą

Po I półroczu 2008 r. sieć sprzedaży House obejmowała 212 salonów, w tym 123 w Polsce oraz 89 za granicą: w Rosji, na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie, Estonii, Słowacji, Czechach, Niemczech i Rumunii.
Środa
24.09.2008
LPP skupuje akcje firmy Artman i zamierza wycofać ją z giełdy.
 

W czerwcu br. spółka odzieżowa LPP, właściciel sieci Reserved, CroppTown i Esotiq, podpisała umowę przejęcia spółki Artman, właściciela sieci odzieżowej House i Mohito. Na jej podstawie LPP zamierza kupić wszystkie akcje Artmana. Zarząd spółki ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji po cenie 92,65 zł za walor. Zapisy na sprzedaż akcji rozpoczną się 25 września i potrwają do 27 października tego roku.

Po przejęciu przez LPP wszystkich z 4,27 mln akcji, nastąpi połączenie spółek w drodze przejęcia oraz wycofanie akcji firmy Artman z obrotu giełdowego. Zdaniem zarządu Artmana połączenie będzie korzystne dla biznesu obu spółek we wszystkich jego aspektach.

- Połączenie LPP i Artmana pozwoli na wykorzystanie efektu skali i przełoży się na wymierne korzyści finansowe w postaci redukcji kosztów zakupu towarów oraz korzystniejszych cen najmu powierzchni handlowych - mówi Grzegorz Koterwa, członek zarządu Artman SA. – Nie bez znaczenia jest również możliwość wymiany doświadczeń, w szczególności dotyczących działalności poza granicami kraju. Przyczyni się to do szybszej ekspansji naszych marek na rynki zagraniczne i uzyskaniu lepszej pozycji na rynku – dodaje Koterwa.

Po połączeniu, Artman w dalszym ciągu zamierza kontynuować strategię rozbudowywania sieci sprzedaży w takich krajach jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Rosja, Łotwa, Litwa, Estonia i Ukraina. Jednocześnie, zgodnie z podjętymi podczas negocjacji ustaleniami, zarząd przewiduje jedynie nieznaczne ograniczenie zatrudnienia w spółce.

(awh)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018