24.09.2008

Artman poza giełdą

LPP skupuje akcje firmy Artman i zamierza wycofać ją z giełdy.

W czerwcu br. spółka odzieżowa LPP, właściciel sieci Reserved, CroppTown i Esotiq, podpisała umowę przejęcia spółki Artman, właściciela sieci odzieżowej House i Mohito. Na jej podstawie LPP zamierza kupić wszystkie akcje Artmana. Zarząd spółki ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji po cenie 92,65 zł za walor. Zapisy na sprzedaż akcji rozpoczną się 25 września i potrwają do 27 października tego roku.

Po I półroczu 2008 r. sieć sprzedaży House obejmowała 212 salonów, w tym 123 w Polsce oraz 89 za granicą: w Rosji, na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie, Estonii, Słowacji, Czechach, Niemczech i Rumunii.

Po przejęciu przez LPP wszystkich z 4,27 mln akcji, nastąpi połączenie spółek w drodze przejęcia oraz wycofanie akcji firmy Artman z obrotu giełdowego. Zdaniem zarządu Artmana połączenie będzie korzystne dla biznesu obu spółek we wszystkich jego aspektach.

- Połączenie LPP i Artmana pozwoli na wykorzystanie efektu skali i przełoży się na wymierne korzyści finansowe w postaci redukcji kosztów zakupu towarów oraz korzystniejszych cen najmu powierzchni handlowych - mówi Grzegorz Koterwa, członek zarządu Artman SA. – Nie bez znaczenia jest również możliwość wymiany doświadczeń, w szczególności dotyczących działalności poza granicami kraju. Przyczyni się to do szybszej ekspansji naszych marek na rynki zagraniczne i uzyskaniu lepszej pozycji na rynku – dodaje Koterwa.

Po połączeniu, Artman w dalszym ciągu zamierza kontynuować strategię rozbudowywania sieci sprzedaży w takich krajach jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Rosja, Łotwa, Litwa, Estonia i Ukraina. Jednocześnie, zgodnie z podjętymi podczas negocjacji ustaleniami, zarząd przewiduje jedynie nieznaczne ograniczenie zatrudnienia w spółce.

(awh)