03.01.2007

Polski rynek goni Europę w sprzedaży telefonów

– ocenia Zdzisław Kos z firmy Prado, partnera sieci Orange.

Czy Polacy chętnie decydują się na zakup nowych telefonów komórkowych? Czy rynek wciąż jest chłonny?
W Polsce nasycenie rynku zbliża się do 90%. Europa ma nasycenie rynku rzędu 110 %, więc rynek polski wessie jeszcze dużą liczbę telefonów. Jeśli patrzeć od strony nowy czy używany - oferta operatorów jest tak dobra, że warto kupić nowy.

Co decyduje o wyborze konkretnego operatora? Cena abonamentu, liczba bezpłatnych minut, dostępne przy pomocy telefonu usługi czy też może sam aparat?
Klient wybierając sieć Orange widzi mnóstwo korzyści, ale i prostotę oferty (brak ukrytych kosztów, gwiazdek etc.), ma także do wyboru topowe aparaty za najniższą cenę na rynku.

Czy wejście nowego operatora na rynek telefonii komórkowej wymusi na trzech starych operatorach obniżenie cen? Co mogą zyskać klienci?
Czwarty operator, P4, spowoduje pewne zamieszanie na rynku i dla klientów może to skutkować korzystnie. Pamiętajmy jednak, że nowy operator nie posiada własnej sieci i do końca nie znamy jakiego typu usługi będą u niego wiodące, a więc poczekajmy na odsłonę.

W nowym roku zamierzacie Państwo otworzyć nowe biura agencyjne. Kto może zostać partnerem Prado?
Rok 2007 będzie rokiem wielkiego rozwoju dla naszej firmy. Zamierzamy otworzyć do 20 biur. Już teraz prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy w z partnerami, którzy otworzą nasze biura handlowe. Mamy niesamowitą liczbę chętnych i najważniejsze, że wiele z tych osób posiada bardzo duże doświadczenie w biznesie B2B, są również osoby, które pracowały jakiś czas jako np. przedstawiciele handlowi i to także jest szeroka grupa osób zgłaszających chęć współpracy. Wszystkie oferty są rozpatrywane na bieżąco, a potencjalni partnerzy wprowadzani w szczegóły współpracy.

rozmawiał bog

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0