11.07.2007

Polacy kochają wypoczynek za granicą

rozmowa z Aleksandrą Olechnowicz, dyrektorem marketingu i PR Ecco Holiday o ulubionych kierunkach wakacyjnych wyjazdów i cenach za wypoczynek za granicą.

Jaką ofertę wakacyjną ma na tegoroczne lato Ecco Holiday?
Przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji – jedną z nich są wyjazdy w stałych cenach przez całe wakacje. Przez cały lipiec i sierpień pewna grupa hoteli jest w tej samej stałej cenie. Dodatkowo jest też oferta specjalna dla rodzin: dwójki dorosłych osób i dwojga dzieci - cała rodzina w jednej cenie. Dodatkowo mamy szereg promocji: wakacje za stówkę, happy hour, polowanie na wakacje, oferty typu mega first i last minute, fortuna. Poza tym nasi klienci mogą wylatywać na wakacje z lotnisk w największych miastach z Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Katowic.

Aleksandra Olechnowicz, dyrektor marketingu i PR Ecco Holiday

Jakie są ulubione kierunki wyjazdów Polaków?
W tym roku prym wiodą Bułgaria, Chalkidiki, Costa del Sol, Hurghada, Gran Canaria, Wyspy Greckie (Korfu, Kos, Kreta, Rodos), Majorka, Portugalia, Sycylia, Teneryfa, Tunezja.

Ile musi wydać czteroosobowa rodzina na wakacyjny wyjazd za granicę?
Ceny są dość zróżnicowane i zależą m.in. od terminu wyjazdu i odległości, ale średnio jest to ok 2,8 tys. zł za tygodniowy wypoczynek i ok 3,4 tys. zł za dwa tygodnie. Do tego doliczyć jeszcze trzeba opłaty lotniskowe oraz ubezpieczenie.

Czy afery związane z nierzetelnymi biurami podróży wpłynęły na zainteresowanie Polaków wypoczynkiem za granicą i spadkiem liczby wyjazdów?
Afery z biurami podróży nauczyły Polaków wybierać biura podróży znane, z kilkuletnim doświadczeniem, albo jeździć ze sprawdzonym już organizatorem. Jednak z naszych obserwacji wynika, że afery niezbyt mocno wpłynęły na zainteresowanie wyjazdami. W tym roku poleci na wakacje więcej ludzi niż w ubiegłym, co już odnotowujemy w statystykach sprzedażowych bijąc rekordy na przykład liczby założonych rezerwacji jednego dnia.

A w jakich miastach można zapoznać się z ofertą Ecco Holiday?
Nasze biura znajdują się w kilkunastu miastach w całej Polsce, a ostatnio otworzyliśmy nowe punkty w Jastrzębiu Zdroju, Świdnicy i Warszawie.

rozmawiał (bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0