14.08.2007

PAF Operator Pocztowy: dobry rozwój mimo monopolu poczty

Gdyby rynek pocztowy został uwolniony w 2009 roku, obrót prywatnych operatorów byłby większy o 15 proc. PAF Operator Pocztowy mobilizuje siły i prognozuje na koniec 2007 roku przychody na poziomie ok. 430 mln zł.

Decyzja Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego w sprawie przedłużenia monopolu Poczty Polskiej na przesyłki do 50g chroni nie tylko narodowego operatora. Paradoksalnie okres ochronny obejmie również działających już na rynku prywatnych operatorów pocztowych, w tym franczyzowy PAF Operator Pocztowy. Dzięki decyzji UE zyskali oni, podobnie jak Poczta Polska, kilka dodatkowych lat na przygotowanie się do wejścia na rynek zagranicznych konkurentów. PAF zamierza jednak utrzymać tempo rozwoju niezależnie od decyzji Unii Europejskiej.

Do 2009 roku PAF chce obsługiwać 5 proc. rynku pocztowego oraz zadebiutować na giełdzie

Chcemy do 2009 roku obsługiwać 5 proc. rynku pocztowego oraz zadebiutować na giełdzie – mówi Marek Sadowski, członek zarządu sieci PAF Operator Pocztowy.

Mimo ograniczenia rynku pocztowego zapotrzebowanie na alternatywne usługi rośnie. Świadczą o tym dane finansowe PAFu. Według informacji Marka Sadowskiego, przychody firmy w maju 2007 r. wyniosły 30 proc. więcej niż w listopadzie 2006 r. Prawdopodobnie o tyle samo procent wzrosną obroty firmy, które w 2006 roku sięgnęły 330 mln zł.

Od lipca 2007 roku sieć PAF Operator Pocztowy obsługuje ogólnopolską korespondencję. Firma uruchomiła 4 duże sortownie regionalne, przez które przechodzą przesyłki z całego kraju. Sortownie znajdują się na wschodzie, zachodzie, południu i północy Polski.

Obecnie PAF Operator Pocztowy posiada w całej Polsce 258 placówek. PAF jest pierwszym w Polsce prywatnym operatorem, który rozwija się na zasadzie franczyzy.

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora