Muszkieterowie idą do małych miast

Sklepy Intermarché i Bricomarché działają w 13 województwach, najwięcej z nich otwarto w zachodniej i południowej części kraju.
Wtorek
18.03.2008
W 2008 roku Muszkieterowie planują otworzyć 50 nowych supermarketów w miejscowościach zamieszkałych przez 20-70 tys. mieszkańców.
 

Grupa Muszkieterów, prowadząca w Polsce sieć sklepów spożywczych Intermarche oraz marketów z branży „dom i ogród” Bricomarche, zamierza do końca 2008 roku otworzyć kolejne 50 supermarketów. Wszystkie nowe placówki zostaną uruchomione na zasadzie franczyzy. Sieć prowadzi obecnie intensywny nabór kandydatów na biorców licencji.

Najnowsza strategia Grupy Muszkieterów zakłada rozwój sieci w małych i średnich miejscowościach o liczbie mieszkańców od 20 do 70 tys., jednak nie wyklucza także otwarć na przedmieściach większych miast. Celem ekspansji w 2008 roku jest wzmocnienie obecności Muszkieterów w centralnej i wschodniej Polsce. Obecnie sklepy Intermarche i Bricomarche działają w 13 województwach, najwięcej z nich otwarto w zachodniej i południowej części kraju.

- W każdej z lokalizacji będziemy starali się rozwijać tak zwane Rynki Muszkieterskie, skupiające markety Intermarche oraz Bricomarche w niewielkiej odległości od siebie – wyjaśnia Marek Feruga, członek zarządu ITM Polska, spółki zarządzającej supermarketami Intermarche i Bricomarche. – Pozwala to wykorzystać w pełni efekt skali i potencjał naszej bazy zakupowej. Uzupełnieniem Rynków Muszkieterskich są coraz częściej stacje benzynowe działające pod naszym logo.

Franczyza daje przewagę

Supermarkety Intermarche oraz Bricomarche rozwijają się na zasadzie franczyzy. Oznacza to, że każda osoba posiadająca odpowiedni kapitał (dziś jest to 350 tys. zł ) po przejściu półrocznego szkolenia może stać się operatorem supermarketu o wielomilionowych obrotach. Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem niezależnych przedsiębiorców. Każdy z nich niezależnie zarządza swoim sklepem w oparciu o zasady wspólnego systemu. Każdy supermarket Intermarche i Bricomarche to odrębna spółka z o.o. z rodzinnym kapitałem. Kwota 350 tys. zł nie jest opłatą za licencję, te pieniądze wracają do inwestora jako kapitał zasilający jego spółkę, która zarządza supermarketem. Łącznie kwota zainwestowana w nowy supermarket musi pokrywać 20 proc. kosztów całej inwestycji.

Franczyzobiorca, ponosi ryzyko swoich działań, ale w zamian otrzymuje od Grupy Muszkieterów wsparcie merytoryczne, m.in. doradztwo prawne i logistyczne, wiedzę niezbędną do uruchomienia sklepu oraz dostęp do nowoczesnej centrali zakupowej. Wsparciem jest też znany szyld i centralnie prowadzony marketing na skalę ogólnopolską, co znacznie zmniejsza ryzyko biznesowe.

- To, co przekonało mnie do wejścia do Grupy, to bezpieczeństwo inwestycji i wsparcie centrali, które m.in. obejmuje nadzór nad strategią sprzedażową sklepu – opowiada Krzysztof Kornacki, który wraz z żoną od listopada 2007 roku prowadzą supermarket Intermarche w Pułtusku. - Bez pomocy Muszkieterów sklep na miarę Intermarche budowalibyśmy latami.

Grupa Muszkieterów uważnie weryfikuje zgłaszających się kandydatów na przedsiębiorców: preferowane są pary, które gwarantują, że supermarket będzie biznesem rodzinnym. Za atut kandydatów uważane jest doświadczenie w handlu, choć Muszkieterowie nie zamykają drogi osobom z doświadczeniem w innych dziedzinach.

W 2007 roku Grupa wypracowała 2,5 mld zł obrotów, z czego 2 mld 120 mln zł przypadło na Intermarche, a 417 mln zł na sklepy Bricomarche. Obie marki pod względem obrotów są największymi w Polsce sieciami franczyzowymi w segmencie sklepów spożywczych oraz dom i ogród. Obecnie Muszkieterowie zrzeszają w Polsce 169 placówek. Do 2016 roku, docelowo ma działać 800 supermarketów i 3 bazy logistyczne. Od 2002 roku Grupa Muszkieterów rozwija również projekt stacji paliw zlokalizowanych blisko placówek. Obecnie w sieci funkcjonuje już 17 stacji benzynowych.

(mk)


POPULARNE NA FORUM

Business Portfolio

Excellent article. Very interesting to read. I really love to read such a nice article. https://arynews.tv/en/

5 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

Some blogs give us extra knowledge about the particular Topic in which we are searching on the Internet and this is also one of those in which we can take some new ideas as...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Business Portfolio

Good One

5 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Twarda woda

There are lots of possessions to do with the superiority of hose down. Better toward discuss with the adjoining person by appointment in the flesh click for more: Expert Essay...

20 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Twarda woda

Water in various parts which differs in the measure of broke up mineral particles it contains. This decides if it is hard or delicate water. There are points of interest and...

20 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Blaski i cienie Eurocashu

Well, this time you come up with great initiative Kamil. K, Thanks for being the shout out for this matter, We are with you at DoDoPackaging.Com

8 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zmiana warty w Eurocashu

Grupa Eurocash jest jedną z największych grup, mam nadzieję, że będziecie dobrze. instagram trading

4 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Twarda woda

There are lots of but the purification method depends on the quality of water. Better to consult with the nearest person by visiting physically. assignment help

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018