Powiadamiają o doręczonych przesyłkach

Wtorek
02.09.2008
PAF Operator Pocztowy wprowadził do swojej sieci usługę informowania klientów o sposobie i terminie doręczenia przesyłki.
 

Wiadomość przekazywana jest za pośrednictwem SMSów i e-maili. To nowość na polskim rynku. Usługa ułatwia kontrolę przepływu korespondencji i zabezpiecza ją przed zaginięciem. Nadawca przesyłki otrzymuje informację o doręczonej przesyłce, natomiast adresat, w ten sam sposób, zostaje powiadomiony o możliwości jej odbioru w placówce pocztowej PAF, zanim dostarczy ją listonosz.

- Zależy nam na zaufaniu klientów, dlatego wprowadzamy usługi, które zagwarantują bezpieczeństwo przesyłek. W tym celu stworzyliśmy system zarządzania korespondencją, który umożliwia jej pełną kontrolę - mówi Marek Sadowski, prezes spółki PAF Operator Pocztowy.

Cały proces nadawania przesyłek odbywa się przez internet po zalogowaniu do profilu na stronie PAF, stworzonego indywidualnie dla każdego klienta. System umożliwia prowadzenie danych statystycznych dotyczących wysłanej korespondencji, rodzaju przesyłek (polecone, zwykłe itd.), a także umożliwia ich śledzenie. Dzięki rozbudowanej metodzie kontroli, klienci nie tylko wiedzą czy ich przesyłka dotarła do celu, ale również znają ilość wydanych pieniędzy na usługę pocztową.
- Odkąd wprowadziliśmy system do użytku ilość reklamacji spadała o 60 proc. Reklamacje zazwyczaj były składane prewencyjnie. - mówi Marek Sadowski.

PAF Operator Pocztowy działa na terenie całego kraju na bazie 50 sortowni regionalnych wyspecjalizowanych w obsłudze listów, paczek pocztowych i przesyłek kurierskich oraz 402 placówek detalicznych rozmieszczonych w całej Polsce. Do 2013 roku PAF Operator Pocztowy chce posiadać 1500 placówek.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz