Preferowane lokalizacje dla biur Multity to główne ulice miast lub centra handlowe.
Piątek
03.10.2008
Nowa sieć biur turystycznych ma na razie jednego partnera. Ale będą następni.
 

Multita to sieć biur multiagencyjnych oferujących wyjazdy wielu touroperatorów. Na rynku mają się odróżniać elastycznością, na jaką mogą sobie pozwolić w ramach współpracy z agentami. Ci bowiem przystępując do sieci nie będą musieli zmieniać nazwy. Wystarczy, że biuro podróży o nazwie np. Słoneczna Przystań doda człon member of Multita (członek Multita) lub odwrotnie: Multita – salon sprzedaży Słoneczna Przystań.

- W Polsce funkcjonują już biura turystyki, których właściciele zdecydowali się działać pod cudzą, znaną marką. Posiadają własne lokale użytkowe i wyrażają chęć do poszerzania sieci dystrybucji. Jest to jednak niemożliwe ze względu na zobowiązania wobec organizatora, który udziela licencji na prowadzenie salonu wraz z klauzulą o wyłączności na jego ofertę. U nas istnieje możliwość otwarcia franczyzowego salonu sprzedaży z multitouroperatorską ofertą – mówi Roman Fon, pomysłodawca i wiceprezes sieci.

Multita szuka franczyzobiorców na terenie całej Polski, szczególnie w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Preferowane lokalizacje to główne ulice miast lub centra handlowe. Sam lokal natomiast powinien zajmować powierzchnię od 20 do 45 m2 i znajdować się na parterze, posiadać witrynę i wejście od strony ulicy.

Firma nie zamierza otwierać własnych biur podróży.
- Specyfika usług turystycznych polega na personalizacji kontaktów i wyszukiwaniu najbardziej wiarygodnych usługodawców. Nie chcemy stwarzać konkurencji firmy macierzystej w stosunku do jej biorców – mówi pomysłodawca sieci.

(awh)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Czy warto prowadzić biuro podróży?

Moim zdaniem biuro podróży to zawsze dobry interes, zapotrzebowanie na takie usługi z roku na rok jest co raz większe, co raz więcej ludzi nie chce siedzieć w domu tylko...

34 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Noclegi dla firm - czy warto?

Jak potrzebujecie wyposażenia hotelu to sprawdźcie sobie firmę http://womeb.com.pl/meble-hotelowe-restauracyjne/ Dostaniecie u nich bardzo fajnie wykonane meble. W dodatku ...

16 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

To bardzo ciekawy temat. Warty zbadania. color switch little big snake

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hotelik

Thanks for the useful post, I go to your site just in search of such information 192.168.1.1

23 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Hotelik

Ciężko jest wybrać dobre miejsce co nie :D Też mnie co roku trapił ten problem. Ale w zeszłym roku ten wpis https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ pomógł mi...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Domki zamiast hotelu

Nad morzem to w sumie ciężki wybór bo i domków i hoteli jest multum. Ja co roku posiłkuję się tym blogiem https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ w wyborze...

24 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Pensjonat - taki pomysł od dawna chodzi mi po głowie. Zawsze chciałem prowadzić własny biznes jednak zawsze nie było czasu lub praca pochłaniała całkowicie. Tymczasem...

2 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Betrug!!!!. Wir haben in Warschau-Modlin ein Auto mit mehr Schäden erhalten als im Übergabeprotokoll angegeben. Das haben wir dem Mitarbeiter sofort gemeldet. Bei...

28 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018