Sportowych sklepów coraz więcej

Firma 4F produkuje m.in. stroje narciarskie, a jej ubrania reklamuje Adam Małysz.
Środa
05.11.2008
4F producent odzieży sportowej niedawno uruchomił kilka nowych sklepów.
 

4F to specjalistyczne sklepy z odzieżą oraz akcesoriami sportowymi. Obecnie w całej Polsce działają 24 punkty. W ostatnim czasie firma otworzyła sześć nowych placówek m.in. w Zgorzelcu, Wrocławiu, Zielonej Górze i Słupsku.

W planach na bieżący rok jest uruchomienie jeszcze 3 kolejnych sklepów: w Łodzi, Poznaniu i Pabianicach. Natomiast w 2009 r. firma zamierza otworzyć kilkanaście nowych punktów w kraju, a także trzy sklepy w Rumunii. Plany ekspansji zakładają, że w nowym roku łącznie sklepów własnych i franczyzowych oraz stoisk firmowych będzie 60.

Firma wciąż poszukuje osób chcących nawiązać współpracę. Najbardziej pożądani są partnerzy z miast powyżej 20 tys. mieszkańców. Partner powinien dysponować lokalem o powierzchni od 80 do 150 m2, głównie w galeriach handlowych i centrach miast przy głównych ciągach komunikacyjnych. Jak informuje firma, średni koszt aranżacji sklepu kształtuje się w przedziale 80-120 tys. zł, a kwota uzależniona jest wielkości i stanu technicznego potencjalnego sklepu. W ramach umowy partner może liczyć na m.in. projekt aranżacji lokalu ze specyfikacją techniczną materiałów, szkolenie personelu w zakresie merchandisingu, sprzedaży i korzystania z systemu komputerowego oraz na kampanie reklamowe promujące markę.

(bog)


Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz