23.06.2010

Hilton podbija Polskę

W Gdańsku franczyzowy hotel już działa, dwa kolejne powstaną w Łodzi i Warszawie.

Od tygodnia w Gdańsku skorzystać można z usług pięciogwiazdkowego hotelu Hilton. To drugi obiekt tej marki w Polsce, a zarazem pierwszy działający w formule franczyzowej w tej części Europy. Goście hotelu mają do dyspozycji 150 apartamentów, centrum konferencyjne o powierzchni 600 metrów kwadratowych i podobnej wielkości powierzchnię rekreacyjną.

Operatorem łódzkiego Hiltona będzie Film Hotel, warszawskim zarządzać będzie Polaris Hospitality Enterprises.

Grupa Hilton Worldwide podpisała też umowy z franczyzobiorcami, którzy wybudują hotele w Warszawie i Łodzi. W obu przypadkach chodzi o nieznaną dotąd w Polsce markę Doubletree by Hilton. Stołeczny hotel zarządzany będzie przez polską firmę Polaris Hospitality Enterprises i zostanie otwarty w drugim kwartale 2012 roku. Operatorem łódzkiego Hiltona będzie Film Hotel, spółka zależna działającej na rynku mediów firmy TOYA.

- Polska stanowi istotny element w naszej strategii wprowadzania marki na rynki całego świata – powiedział Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju sieci Hilton w Europie i Afryce. - Cieszymy się, że możemy rozpocząć wprowadzanie do Polski brandu Doubletree od tak dobrych lokalizacji, jak Warszawa i Łódź.

Hotele Doubletree zostały jak dotąd otwarte w 12 strategicznych lokalizacjach w Europie.

(gum)