19.07.2010

Franczyzowy kierowca na telefon

Odprowadzanie.pl ma nowego partnera świadczącego usługi we Wrocławiu.

Marka Odprowadzanie.pl powstała w 2005 roku. W samej Warszawie działa obecnie 8 przedsiębiorstw, oferujących tego typu usługi. Najstarsza stołeczna firma, Nocni kierowcy, działa od 1991 roku. Jak opowiadają Marcin Szostak i Maciej Bielicki, współwłaściciele Odprowadzanie.pl, nie oni wpadli na pomysł rozwijania sieci na licencji. To pierwszy partner przyszedł do nich z propozycją uruchomienia franczyzy niecały rok temu.

Obecnie firma Driver Service, właściciel marki Odprowadzanie.pl, działa w 11 regionach.

Obecnie firma Driver Service, właściciel marki Odprowadzanie.pl, działa w 11 regionach. Poza Warszawą, jest obecna w Poznaniu, Koszalinie, Łodzi, Bydgoszczy, Toruniu, a także w Gliwicach, Kielcach, Częstochowie i Katowicach. Od czerwca funkcjonuje jednostka partnerska w Szczecinie. W lipcu do sieci dołączyć ma kolejny partner z Wrocławia. Biorca licencji otrzymuje wyłączność na miasto, w którym będzie działać oraz jego najbliższe okolice.

– Docelowo chcielibyśmy działać we wszystkich miejscowościach liczących powyżej 150 tys. mieszkańców – mówi Marcin Szostak. – Na tę chwilę najbardziej zależy nam na pozyskaniu partnerów z Trójmiasta i Krakowa.

Kwota inwestycji w uruchomienie na terenie danego miasta oddziału Odprowadzanie.pl oferującego odprowadzanie samochodów oraz usługi kurierskie kształtuje się w zależności od liczby jego mieszkańców i wynosi od 4 do 20 tys. zł. Rozbieżność ta wynika także ze skali akcji promocyjnej, jaką partner przeprowadzi na swoim terenie. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 1 tys. zł. Opłata bieżąca negocjowana jest z każdym z partnerów indywidualnie, jej kwota nie jest jednak niższa niż 1 tys. zł miesięcznie.

Franczyzodawca oferuje biorcom stały odpłatny dostęp do materiałów reklamowych, m.in. plakatów i wizytówek. Franczyzobiorca nie musi posiadać biura. Centrala firmy posiada jeden numer kontaktowy na miasto, z niego przekierowywane są rozmowy na komórkę do dyspozytorów, którzy umawiają kursy.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora