26.07.2010

Pieniądze ukryte w domu i ogrodzie

Muszkieterowie przyspieszają rozwój sieci supermarketów Bricomarche „dom i ogród”. W 2010 roku Grupa postawiła na rozwój w południowo-wschodniej części kraju.

Bricomarche to sieć supermarketów typu „dom i ogród”. Średnia powierzchnia sklepu wynosi 1400 m2. Bricomarche to najbardziej rozbudowana pod względem liczby placówek sieć supermarketów „dom i ogród” w Polsce. Koszt inwestycji w supermarket Bricomarche wynosi minimum 500 tys. zł. Franczyzobiorcy samodzielnie zarządzają swoimi sklepami w oparciu o wspólne zasady systemu. Każdy supermarket Bricomarche to odrębna spółka z o.o. z rodzinnym kapitałem. Kwota 500 tys. zł nie jest opłatą za licencję. Pieniądze na inwestycje to kapitał zasilający spółkę franczyzobiorcy, która zarządza supermarketem.

Francuska sieć planuje do końca 2010 roku otworzyć w Polsce 17 supermarketów Bricomarche.

Franczyzobiorca otrzymuje od Grupy Muszkieterów wsparcie merytoryczne, m.in. doradztwo prawne i logistyczne, wiedzę niezbędną do uruchomienia sklepu oraz dostęp do nowoczesnej centrali zakupowej.

Francuska sieć planuje do końca 2010 roku otworzyć w Polsce 17 supermarketów Bricomarche. Stawia na miasta do 70 tys. osób w południowej i wschodniej części kraju.
– Tempo rozwoju obu sieci plasuje nas na czołowej pozycji w stosunku do naszej konkurencji. Większość supermarketów zlokalizowana jest w zachodniej i centralnej części Polski, ale powoli przesuwamy się na południowy-wschód kraju – mówi Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Grupa Muszkieterów zakończyła 2009 rok wynikami, które potwierdzają stabilny wzrost firmy na polskim rynku. Według podsumowań obroty Grupy wzrosły o 14 proc. rok do roku i wyniosły 3,2 mld zł. Obecnie na rynku funkcjonuje 70 placówek Bricomarche. Wszystkie działają na zasadzie franczyzy.

Docelowo Grupa zamierza zbudować w Polsce sieć liczącą 400 placówek Bricomarche.

(mk)