15.06.2011

Myjnie bezdotykowe zdobywają markety

Auto-Spa ma trzech nowych franczyzobiorców. Pierwsze partnerskie myjnie ruszą już w lipcu przy marketach Tesco.

Auto-Spa w ciągu dwóch miesięcy podpisało pięć umów franczyzowych. Jako pierwsi z usług franczyzobiorców skorzystają klienci hipermarketów Tesco w Katowicach i Chorzowie. Kolejne wybudowane zostaną w Warszawie i Bytomiu. Śląskie obiekty liczyć będą po trzy stanowiska - stołeczna inwestycja już sześć.

Myjnia Auto Spa w pobliżu hipermarketu Tesco.

W dwa miesiące Auto-Spa podpisało pięć umów franczyzowych. Pierwsze partnerskie myjnie ruszą już w lipcu na Śląsku - w Katowicach i Chorzowie.

- Intensywne tempo budowy sieci franczyzowej możliwe jest dzięki finansowaniu, jakie zaproponowaliśmy biorcom licencji Auto-Spa. Dzięki atrakcyjnym warunkom inwestycyjnym nasi franczyzobiorcy decydują się często na zakup nie jednej, ale nawet dwóch myjni jednocześnie. Dodatkowym atutem są lokalizacje przy hipermarketach Tesco – mówi Sławomir Decewicz, prezes zarządu Auto-Spa.

Nowe punkty będą powstawać nie tylko w pobliżu sklepów brytyjskiej sieci, bowiem firma pozyskuje też lokalizacje wokół innych centrów handlowych.
- Mamy nadzieję, że prowadzone obecnie rozmowy zaowocują w najbliższych tygodniach co najmniej jednym nowym partnerem - dodaje Decewicz.

Do końca roku pod marką Auto-Spa może działać nawet 60 myjni, z czego połowa na zasadzie franczyzy. Wysoką dynamikę rozwoju firma planuje utrzymać dzięki środkom pozyskanym na NewConnect. Spółka zmierza pojawić się na rynku alternatywnym jeszcze w tym roku.

Pierwsza myjnia sieci Auto-Spa ruszyła w 2009 roku. Obecnie firma zarządza 17 myjniami własnymi i koncentruje się na rozbudowanie sieci franczyzowej. Koszt budowy i uruchomienia myjni bezdotykowej to, w zależności od liczby stanowisk, około 500 tys. zł.

(kb)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Karolina Kazuła

doradca we franczyzie
Napisz do autora