Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 300 zł w przypadku jednostki mobilnej. W myjni stacjonarnej jest to uzależnione od miejsca i liczby stanowisk.
Czwartek
15.09.2011
Ecomyjnia planuje ekspansję do Niemiec, Czech, Słowacji i Rosji. W Holandii działa już testowa jednostka mobilna firmy.
 

Do końca roku sieć zamierza uruchomić dziesięć myjni, obecnie na terenie Polski jest ich 20. Ecomyjnia, oprócz franczyzobiorców zainteresowanych uruchomieniem myjni w naszym kraju, poszukuje także biorców licencji master z innych państw europejskich. Prowadzone są rozmowy z partnerami w Niemczech, Czechach, Rosji i na Słowacji, a w Holandii działa już testowa mobilna myjnia.

- Koncept Ecomyjni powstał w 2008 roku, kiedy to podczas zagranicznego wyjazdu zetknęliśmy się z myjniami z dojazdem do klienta oferującymi usługę mycia bezwodnego. Niestety warunki klimatyczne Polski utrudniały świadczenie tej usługi w naszym kraju, szczególnie jesienią i zimą, dlatego zdecydowaliśmy się wykorzystać w procesie mycia parę wodną – wyjaśnia Marek Karafioł, właściciel Ecomyjni.

Najlepszą lokalizacją do prowadzenia punktów stacjonarnych są miejsca o dużym przepływie klientów, takie jak okolice galerii handlowej, hipermarketów lub duże osiedla mieszkaniowe. Inwestycja w Ecomyjnię zależy od formatu, w którym będziemy działać. W przypadku mobilnej myjni trzeba zainwestować 15-30 tys. zł, stacjonarnej – powyżej 35 tys. zł. - Najważniejszym elementem systemu franczyzowego Ecomyjni są szkolenia dla partnerów. Oferujemy ponadto upusty na wyposażenie myjni, wsparcie marketingowe, wyłączność na danym terenie, pomoc w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, finansowaniu inwestycji, w postaci leasingu i kredytu – mówi Marek Karafioł.

(dw)