Wtorek
27.09.2011
Musi być dobrze, szybko i tanio - o potrzebach klientów i kierunku rozwoju branży myjni samochodowych w Polsce mówi Sławomir Decewicz, prezes zarządu Auto-Spa.
 

Jak oceniają Państwo perspektywy branży myjni samochodowych w Polsce?
Perspektywy są bardzo obiecujące. Rodzimy rynek nie jest jeszcze nasycony, a to oznacza, że jest miejsce na kolejne obiekty. Obserwujemy natomiast, jak za przykładem zachodnich sąsiadów zmienia się układ sił. Najpopularniejsze dotychczas myjnie ręczne ustępują miejsca myjniom bezdotykowym, które zyskują ze względu na możliwość samodzielnego i tańszego mycia. Kluczem do sukcesu w tej branży jest jednak dobra lokalizacja. My postawiliśmy na rozwój przy centrach handlowych. Dzięki współpracy z siecią Tesco możemy zaoferować franczyzobiorcom atrakcyjne lokalizacje, które są znakomitym generatorem ruchu i przyciągają zmotoryzowanych klientów.

Co, poza lokalizacją, decyduje o powodzeniu tego biznesu?
Tak, jak w przypadku innych firm z branży usługowej liczy się cena i jakość usług. Właśnie z tego powodu opracowaliśmy własną technologię mycia. Nasze rozwiązania znacznie poprawiają efektywność, co przekłada się na cenę usługi i wzrost liczby klientów. Inwestujemy w nasz koncept, bo chcemy być bardziej atrakcyjni, tak dla franczyzobiorców, jak i klientów myjni Auto-Spa. Mamy świadomość, że na polskim rynku jest coraz więcej ciekawych pomysłów na biznes, więc aby wyjść naprzeciw potencjalnym franczyzobiorcom rozszerzyliśmy naszą ofertę. Poza samym konceptem proponujemy także finansowanie w postaci leasingu, atrakcyjne lokalizacje, a teraz również własną technologię. Nie siedzimy z założonymi rękoma, tylko sami docieramy do potencjalnych franczyzobiorców.

W jaki sposób Auto-Spa pozyskuje franczyzobiorców?
Przede wszystkim poprzez aktywne działania marketingowe. Inwestujemy w reklamę, docieramy do mediów lokalnych i tych związanych z branżą samochodową. Własna technologia Auto-Spa powstała właśnie z myślą o firmach z branży paliwowej, samochodowej i myjni ręcznych, które planują rozszerzyć swoją działalność i chcą uruchomić własną myjnię lub zmodernizować już istniejącą. Nawiązujemy również współpracę z zewnętrznymi sieciami sprzedaży, poprzez które będziemy pozyskiwać zainteresowanych programem franczyzowym Auto-Spa.

(kb)