06.03.2012

Biznes dla singla

W Japonii 70 proc. małżeństw aranżowanych jest przy pomocy biur matrymonialnych. Świat Singla marzy o takich statystykach w Polsce.

Serwisy randkowe szczyt swojej popularności już przeżyły. Ich istnieniu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak coraz więcej osób wybiera tradycyjne biuro matrymonialne. W większości są to osoby, które poszukują poważnego związku, a nie jednorazowej przygody. Świat Singla powstał w styczniu 2010 roku. Biuro mieści się w Warszawie. Świat Singla planuje teraz rozszerzyć swoją działalność na teren całej Polski.

Para zakochanych Fot. sxc.hu

Serwisy randkowe szczyt swojej popularności już przeżyły. Ich istnieniu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak coraz więcej osób wybiera tradycyjne biuro matrymonialne. W większości są to osoby, które poszukują poważnego związku, a nie jednorazowej przygody.

- Gwarantujemy wyłączność terytorialną, dlatego zdecydowaliśmy się na jeden punkt w każdym większym mieście w Polsce. Zależy nam na zbudowaniu sieci franczyzowej rozpoznawanej w całym kraju - mówi Alicja Kubowicz, konsultantka.

Świat Singla zapewnia franczyzobiorcom wzory umów i ankiet przygotowane przez specjalistów z dziedziny psychologii i socjologii. W ten sposób klienci mają zapewnione bezpieczeństwo i dyskrecję oraz mogą liczyć na odpowiedni dobór partnera.

- Staramy się podchodzić indywidualnie do każdego klienta. U nas liczą się tylko rzeczywiste relacje. Niestety w Polsce cały czas obecny jest stereotyp, że klientami biur matrymonialnych są nieudacznicy. To nieprawda. Większość naszych klientów to wykształceni, niezależni i atrakcyjni ludzie, którzy ze względu na brak czasu zdają się na nasze doświadczenie - przekonuje Alicja Kubowicz.

Przyczyny wzrostu popularności biur matrymonialnych są dwie. Rozczarowanie skutecznością internetowych serwisów randkowych oraz rosnąca liczba rozwodów. Aby sprostać oczekiwaniom klientów i zwiększyć ich szansę na poznanie życiowego partnera Świat Singla cały czas stara się uatrakcyjnić ofertę. Biuro podjęło współpracę z firmami organizującymi wyjazdy, wczasy i szybkie randki dla singli.

Kwota inwestycji potrzebna do otwarcia własnego biura wynosi 4 tys. zł. Franczyzobiorca musi się również liczyć z opłatą marketingową wynoszącą 150 zł miesięcznie. W zamian za to otrzymuje know-how z dziedziny profesjonalnego doboru partnerskiego oraz stronę WWW. Przed otwarciem działalności musi również odbyć szkolenie z zakresu prowadzenia rozmów z klientami. Warszawa jest już zajęta, ale single z innych miast to łakomy kąsek dla kolejnych biur.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Anna Szulepa

dziennikarz