Serwisy randkowe szczyt swojej popularności już przeżyły. Ich istnieniu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak coraz więcej osób wybiera tradycyjne biuro matrymonialne. W większości są to osoby, które poszukują poważnego związku, a nie jednorazowej przygody.
Wtorek
06.03.2012
W Japonii 70 proc. małżeństw aranżowanych jest przy pomocy biur matrymonialnych. Świat Singla marzy o takich statystykach w Polsce.
 

Serwisy randkowe szczyt swojej popularności już przeżyły. Ich istnieniu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak coraz więcej osób wybiera tradycyjne biuro matrymonialne. W większości są to osoby, które poszukują poważnego związku, a nie jednorazowej przygody. Świat Singla powstał w styczniu 2010 roku. Biuro mieści się w Warszawie. Świat Singla planuje teraz rozszerzyć swoją działalność na teren całej Polski.

- Gwarantujemy wyłączność terytorialną, dlatego zdecydowaliśmy się na jeden punkt w każdym większym mieście w Polsce. Zależy nam na zbudowaniu sieci franczyzowej rozpoznawanej w całym kraju - mówi Alicja Kubowicz, konsultantka.

Świat Singla zapewnia franczyzobiorcom wzory umów i ankiet przygotowane przez specjalistów z dziedziny psychologii i socjologii. W ten sposób klienci mają zapewnione bezpieczeństwo i dyskrecję oraz mogą liczyć na odpowiedni dobór partnera.

- Staramy się podchodzić indywidualnie do każdego klienta. U nas liczą się tylko rzeczywiste relacje. Niestety w Polsce cały czas obecny jest stereotyp, że klientami biur matrymonialnych są nieudacznicy. To nieprawda. Większość naszych klientów to wykształceni, niezależni i atrakcyjni ludzie, którzy ze względu na brak czasu zdają się na nasze doświadczenie - przekonuje Alicja Kubowicz.

Przyczyny wzrostu popularności biur matrymonialnych są dwie. Rozczarowanie skutecznością internetowych serwisów randkowych oraz rosnąca liczba rozwodów. Aby sprostać oczekiwaniom klientów i zwiększyć ich szansę na poznanie życiowego partnera Świat Singla cały czas stara się uatrakcyjnić ofertę. Biuro podjęło współpracę z firmami organizującymi wyjazdy, wczasy i szybkie randki dla singli.

Kwota inwestycji potrzebna do otwarcia własnego biura wynosi 4 tys. zł. Franczyzobiorca musi się również liczyć z opłatą marketingową wynoszącą 150 zł miesięcznie. W zamian za to otrzymuje know-how z dziedziny profesjonalnego doboru partnerskiego oraz stronę WWW. Przed otwarciem działalności musi również odbyć szkolenie z zakresu prowadzenia rozmów z klientami. Warszawa jest już zajęta, ale single z innych miast to łakomy kąsek dla kolejnych biur.


Profil kobiety
Anna Szulepa
dziennikarz