16.04.2012

Zaklepane miejsce na NewConnect

O debiucie giełdowym i przesunięciu sprzedaży oferty turystycznej z biur własnych do franczyzowych opowiada prezes Ostatniemiejsca.pl Tomasz Kozikowski.

Jak centrala firmy wspiera swoich partnerów?
Spółka Ostatniemiejsca.pl ogranicza własną sprzedaż usług turystycznych na korzyść punktów partnerskich. Do końca maja franczyzobiorcy firmy będą czerpać zyski z klientów obsługiwanych do tej pory przez centralę. Nowa polityka działania firmy wspiera franczyzobiorców, ułatwia im generowanie zysków oraz przyspiesza zwrot inwestycji w nowej placówki. Centrala nadzoruje działalność franczyzobiorców oraz jakość obsługi klienta. Partnerzy zobowiązani są do przestrzegania zasad sprzedaży. Dzięki temu rośnie efektywność pracy ich biur.

Tomasz Kozikowski, prezes spółki OSTATNIEMIEJSCA.PL.

Tomasz Kozikowski, prezes spółki OstatnieMiejsca.pl

Kiedy rozpoczęło się przekazywanie klientów swoim partnerom? Nie ma obaw o powierzenie im całej sprzedaży?
Proces przekazywania sprzedaży usług turystycznych w ręce partnerów zaczął się wraz z uruchomieniem sieci. Koncept się sprawdza. Potwierdzeniem tego są rosnące obroty poszczególnych placówek i całej sieci. W ubiegłym roku firma sprzedała wyjazdy na kwotę ponad 18 mln zł. W tym roku ma być podobnie. Przekazując sprzedaż franczyzobiorcom staliśmy się podmiotem skupionym na ich rozwoju. Centrala nie konkuruje z nimi o klienta, tylko pomaga w biznesie. To mobilizuje franczyzobiorców do działania i wzmacnia zaufanie do firmy. Dobre relacje przekładają się na kondycję spółki i jej pozycję na rynku. Dodatkowym elementem wsparcia partnerów w biznesie jest powołanie przedstawicieli regionalnych. Ich zadaniem jest utrzymanie standardów pracy biur oraz wdrażanie w działalność nowych franczyzobiorców.

Wkrótce planujecie debiut na NewConnect. Kiedy to będzie i na co chcecie przeznaczyć pozyskane pieniądze?
Debiut na giełdzie odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Przeprowadziliśmy prywatną emisję akcji w której pozyskaliśmy nieco ponad 0,5 mln. zł. Obecność na małym parkiecie pozwoli na dalszy rozwój spółki i zwiększenie jej udziału w rynku turystycznym. Naszym celem jest rozbudowa sieci stacjonarnych biur podróży, a także inwestycja w technologię IT, a zwłaszcza w nowoczesne narzędzia internetowe poprzez scalanie systemów sprzedażowych i rezerwacyjnych spółki z systemami zewnętrznymi, które pozwolą utrzymać dotychczasową dynamikę rozwoju. Obecnie pod szyldem OSTATNIEMIEJSCA.pl funkcjonuje 37 stacjonarnych biur podróży oraz 21 partnerów działających w ramach systemu internetowego OSTATNIEMIEJSCA.pl-NET (model internetowo mobilny). Razem z siecią Travkon mamy blisko 70 partnerów. Do końca 2012 roku firma planuje otworzyć kilkanaście nowych oddziałów.

rozmawiała (mk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0