05.08.2012

Animator w sieci

Liczne podróże wpisane są w tryb życia franczyzobiorcy firmy animatorskiej Stageman.

Firma Stageman świadczy usługi z zakresu animacji wolnego czasu. Rekrutuje, szkoli i dostarcza animatorów do hoteli, których zadaniem jest umilanie czasu turystom. Oddział w Polsce udziela licencji na prowadzenie biznesu w innych krajach. Z usług firmy, oprócz Polaków, mogą już skorzystać także Austriacy oraz Czesi.

Animator Stageman w pracy na wycieczce.

Po zakończeniu sezonu wakacyjnego, podczas którego animatorzy pracują w ciepłych krajach, zaczyna się zima, kiedy to zabawiają narciarzy w górach.

- Do końca roku planujemy uruchomienie sieci franczyzowej na Węgrzech. W przyszłym z kolei chcemy zaistnieć na Słowacji i w Hiszpanii – mówi Jakub Bączek, dyrektor generalny. - Licencji udzielamy jednemu franczyzobiorcy na teren całego kraju. Od potencjalnych partnerów wymagamy doświadczenia w edukacji lub turystyce oraz biegłej znajomości języka angielskiego. Kolejnych franczyzobiorców poszukujemy w dużych miastach europejskich m.in. w Berlinie, Madrycie i Paryżu.

Znajomości języka angielskiego jest franczyzobiorcy niezbędna, głównie do kontaktów z centralą w Polsce, choć komunikacja może przebiegać w jeszcze innym sposób. Dotychczas Stageman dwukrotnie podjął współpracę z małżeństwem, w którym jedna z osób jest pochodzenia polskiego, zaś druga rezydentem danego kraju.

- Nasi franczyzobiorcy to osoby aktywne. W ich tryb życia wpisane są liczne podróże i szkolenia, co chroni od monotonii, jednak wymaga dużej elastyczności. Dodatkowo zdolności managerskie pomagają w zarządzaniu ludźmi i projektami - dodaje Jakub Bączek.

Jednorazowa opłata licencyjna wynosi od 3 do 5 tys. euro, zaś opłaty bieżące, ustalane indywidualnie pobierane są raz do roku. Prowadzenie działalność pod szyldem Stageman nie wymaga biura, ani pracowników w początkowym etapie rozwoju firmy. Partner w ramach współpracy może liczyć na dostęp do systemu IT, szkolenie, gotową koncepcję marketingu oraz opiekę mentorską nad oddziałem.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

1

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora