W siedmiopiętrowym hotelu Kasprowy znajduje się 288 pokoi.
Piątek
21.09.2012
Spółka rodziny Bachledów, określanej mianem góralskiej arystokracji, zostanie franczyzobiorcą. Firma zainwestuje 52 mln zł.
 

Od Orbisu hotel Mercure Kasprowy odkupi spółka Bachleda Grupa Inwestycyjna (BGI), której współzałożycielem jest Adam Bachleda-Curuś, znany biznesmen, były burmistrz Zakopanego. Transakcja będzie opiewać na 52 mln złotych. Na razie została zawarta przedwstępna umowa sprzedaży. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że hotel Kasprowy stoi na Polanie Szymoszkowej, która niegdyś należała do ojca Adama Bachledy-Curusia. Ziemię rodzinie odebrała władza ludowa, a w latach 70. został tam zbudowany hotel Kasprowy.

- Orbis planuje przekazać hotel nowemu właścicielowi w dniu podpisania umowy ostatecznej, czyli najpóźniej 31 grudnia 2012 roku. Zanim to nastąpi Rada Nadzorcza i Walne Zgromadzeni Akcjonariuszy spółki Orbis muszą wyrazić zgodę na przeprowadzenie transakcji. Poza tym nabywca musi zawrzeć umowę franczyzy, na mocy której hotel Kasprowy pozostanie w sieci Mercure - mówi Małgorzata Morek, dyrektor projektu franczyza Orbis SA.

Sprzedaż Mercure Kasprowy jest kontynuacją strategii obranej przez Orbis w 2011 roku, która zakłada pozbycie się części posiadanych hoteli. Orbis koncentruje się obecnie na rozwoju poprzez franczyzę. Firma poszukuje franczyzobiorców przede wszystkim wśród właścicieli hoteli, którzy aktualnie nie współpracują z żadną siecią hotelarską.

- Zamierzamy dostosować hotel Mercure Kasprowy do potrzeb XXI wieku, jednak nie planujemy jakiś rewolucyjnych zmian. Tym bardziej, że przeszedł on kilka lat temu modernizację. Mimo iż nazywa się Mercure, to plasuje się w trzech gwiazdkach. Hotel wymaga unowocześnienia, ale nie chcemy też podnosić ceny, żeby był dostępny dla szerokiej grupy turystów - mówi Adam Bachleda-Curuś.

Mercure Kasprowy będzie drugim hotelem, który poprzez BGI trafi w ręce Bachledów. Są oni już właścicielami m.in. hotelu Wersal, pensjonatu Kryształ na Krupówkach, ośrodka wypoczynkowego, trzech centrów handlowych, kilkudziesięciu sklepów w Zakopanem, a nawet wyciągu narciarskiego. Bachleda Grupa Inwestycyjna zajmuje się również budową osiedli domów drewnianych. Rozwija też w Polsce markę odzieżową Carolina Herrera oraz sieć punktów sprzedaży znanych w Ameryce precli od Auntie Anne's.

(smoli)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Pensjonat - warto czy nie?

To bardzo ciekawy temat. Warty zbadania. color switch little big snake

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hotelik

Thanks for the useful post, I go to your site just in search of such information 192.168.1.1

23 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Hotelik

Ciężko jest wybrać dobre miejsce co nie :D Też mnie co roku trapił ten problem. Ale w zeszłym roku ten wpis https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ pomógł mi...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Domki zamiast hotelu

Nad morzem to w sumie ciężki wybór bo i domków i hoteli jest multum. Ja co roku posiłkuję się tym blogiem https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ w wyborze...

24 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Pensjonat - taki pomysł od dawna chodzi mi po głowie. Zawsze chciałem prowadzić własny biznes jednak zawsze nie było czasu lub praca pochłaniała całkowicie. Tymczasem...

2 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Betrug!!!!. Wir haben in Warschau-Modlin ein Auto mit mehr Schäden erhalten als im Übergabeprotokoll angegeben. Das haben wir dem Mitarbeiter sofort gemeldet. Bei...

28 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Organizacja wycieczek

Android mobiles may give some delay due to low battery, network problems this web is used. web.whatsapp.com

50 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Organizacja wycieczek

Android mobiles may give some delay due to low battery, network problems this web is used. web.whatsapp.com

50 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018