01.05.2013

Sklep z wycieczkami

Grupa biur podróży Travel Shops poszukuje partnerów do prowadzenia sprzedaży stacjonarnej i internetowej.

Travel Shops to grupa agencyjnych biur podróży, powstała w 2007 roku. Sieć liczy obecnie 41 placówek, z czego 26 prowadzą franczyzobiorcy. Firma poszukuje do współpracy zarówno rozpoczynających działalność w branży turystycznej przedsiębiorców , jak i funkcjonujących już biur. - W ostatnim okresie przystąpiło do nas kilka biur agencyjnych z sieci Multita – mówi Michał Gaede, specjalista ds. rozwoju sieci Travel Shops. - Stawiamy na jakość naszej sieci oraz zachowanie równowagi pomiędzy dynamiką rozwoju a obsługą naszych franczyzobiorców. Planujemy kolejne otwarcia, przede wszystkim na północy i wschodzie kraju.

Biuro podróży Travel Shops. Fot. Travel Shops

Różnica w obrotach pomiędzy sprzedażą oferty w okresie letnim i zimowym w ostatnich latach znacznie się wyrównała. Jest to korzystne dla agentów, bowiem pozwala na zachowanie płynności finansowej przez cały rok.

Wysokość inwestycji we własne biuro podróży określa sam franczyzobiorca, w zależności od możliwości finansowych. Otwierając placówkę na licencji Travel Shops należy liczyć się z wydatkiem od kilku tys. zł oraz zabezpieczeniem odpowiednich środków na wydatki przez pierwszy rok działalności. W zależności od tego, jaki model współpracy wybierze franczyzobiorca, musi zatroszczyć się także o lokal.

Decydując się na model Office Partner, przedsiębiorca powinien dysponować placówką o powierzchni min. 15 m2, usytuowanej w ciągu handlowym lub na osiedlu mieszkaniowym. Z kolei franczyzobiorcy, którzy wybiorą sprzedaż ofert poprzez internet, nie muszą troszczyć się o lokal. W takim wypadku ewentualne spotkania z klientami odbywają się w domu. Jest to propozycja dedykowana osobom z mniejszym budżetem lub ograniczonym czasem pracy.

- Nasz plan rozwoju zakłada pozyskanie biur podróży na obszarze całej Polski, dlatego poszukujemy partnerów, nie tylko w dużych i średnich miastach, ale także w mniejszych miejscowościach. Są jeszcze regiony w naszym kraju, w których nas nie ma i franczyzobiorcy z tych właśnie obszarów mogą liczyć na promocyjne warunki przystąpienia do sieci – dodaje Michał Gaede.

Jedną z ważniejszych kwestii w prowadzeniu biura podróży jest dobór oferty tych touroperatorów, którzy gwarantują bezpieczeństwo wakacji klientów. Travel Shops kieruje się własnym doświadczeniem i obserwowaniem branży, co pozwoliło firmie uniknąć kłopotów finansowych, jakie dotknęły wiele przedsiębiorstw z branży.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora