20.07.2013

Rzuć palenie, załóż firmę

W Polsce ok. 10 mln osób pali papierosy - to potencjalni klienci licencjonowanych terapeutów Kliniki Rzucania Palenia Allen Carr.

Metoda rzucenia palenia Allen Carr jest znana na świecie od 30 lat. Do Polski trafiła w 2006 roku za sprawą Kingi Balter i jej wspólniczki, które uruchomiły Klinikę Rzucania Palenia Allena Carra. Na całym świecie działa 70 placówek, które pomagają palaczom zerwać z nałogiem, część z nich działa w Polsce.

Anna Kabat, terapeutka Allen Carr's Easyway to Stop Smoking. Fot. Allen Carr's Easyway to Stop Smoking

Klinika Rzucania Palenia Allen Carr zajmuje się działalnością wydawniczą i wprowadzaniem na polski rynek poradników pomagających rzucić palenie.

- Metoda Allen Carr zajmuje się psychicznym uzależnieniem od nikotyny. Nie walczy z fizycznymi objawami odstawienia papierosów, ale zakłada, że źródłem lęków związanych z rzucaniem palenia są złudzenia, że palenie sprawia przyjemność, czy pomaga się odprężyć albo skoncentrować. U jej podstaw nie leży więc uzależnienie fizyczne lecz rozwiązanie problemu natury psychicznej, tkwiącego w głowie palacza – tłumaczy Kinga Balter, dyrektor zarządzający Allen Carr Polska.

Klinika Rzucania Palenia Allen Carr zajmuje się działalnością wydawniczą i wprowadzaniem na polski rynek poradników pomagających rzucić palenie, np. „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie”. Oprócz tego licencjonowani terapeuci pomagają zerwać z nałogiem podczas sześciogodzinnego seminarium antynikotynowego.

- Licencjonowany terapeuta metody Allen Carr to osoba, która zerwała z nałogiem i po przejściu odpowiedniego szkolenia pomaga innym rzucić palenie. Prowadzą oni sesje grupowe dla osób prywatnych, pracowników firm oraz sesje indywidualne – wyjaśnia Kinga Balter.

(mak)