Klinika Rzucania Palenia Allen Carr zajmuje się działalnością wydawniczą i wprowadzaniem na polski rynek poradników pomagających rzucić palenie.
Sobota
20.07.2013
W Polsce ok. 10 mln osób pali papierosy - to potencjalni klienci licencjonowanych terapeutów Kliniki Rzucania Palenia Allen Carr.
 

Metoda rzucenia palenia Allen Carr jest znana na świecie od 30 lat. Do Polski trafiła w 2006 roku za sprawą Kingi Balter i jej wspólniczki, które uruchomiły Klinikę Rzucania Palenia Allena Carra. Na całym świecie działa 70 placówek, które pomagają palaczom zerwać z nałogiem, część z nich działa w Polsce.

- Metoda Allen Carr zajmuje się psychicznym uzależnieniem od nikotyny. Nie walczy z fizycznymi objawami odstawienia papierosów, ale zakłada, że źródłem lęków związanych z rzucaniem palenia są złudzenia, że palenie sprawia przyjemność, czy pomaga się odprężyć albo skoncentrować. U jej podstaw nie leży więc uzależnienie fizyczne lecz rozwiązanie problemu natury psychicznej, tkwiącego w głowie palacza – tłumaczy Kinga Balter, dyrektor zarządzający Allen Carr Polska.

Klinika Rzucania Palenia Allen Carr zajmuje się działalnością wydawniczą i wprowadzaniem na polski rynek poradników pomagających rzucić palenie, np. „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie”. Oprócz tego licencjonowani terapeuci pomagają zerwać z nałogiem podczas sześciogodzinnego seminarium antynikotynowego.

- Licencjonowany terapeuta metody Allen Carr to osoba, która zerwała z nałogiem i po przejściu odpowiedniego szkolenia pomaga innym rzucić palenie. Prowadzą oni sesje grupowe dla osób prywatnych, pracowników firm oraz sesje indywidualne – wyjaśnia Kinga Balter.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.