04.03.2014

Przetestuj franczyzę przed podpisaniem umowy

Chata Polska wprowadziła nową formę współpracy ze sklepami spożywczymi.

Na przełomie lutego i marca do sieci sklepów ogólnospożywczych Chata Polska zostało przyłączone 5 sklepów w formacie Partner. Punkty te znajdują się w Gaworzycach, Międzyrzeczu, Obornikach, Mirosławcu i Poznaniu.
- Wprowadzony w IV kwartale 2013 roku model współpracy Partner, to forma bardzo luźnej franczyzy, dzięki której można poznać sieć bez dodatkowych nakładów finansowych. W ramach umowy partnerskiej gwarantujemy benefity wynikające z podpisanych przez sieć umów handlowych oraz podstawowy pakiet działań marketingowych. Umowa jest podpisywana na rok, a po tym czasie właściciel sklepu wybiera jedną z form współpracy z siecią: VIP, Premium lub Standard - wyjaśnia Helena Rumińska, dyrektora ds. wsparcia i rozwoju.

Sklep Chaty Polskiej w Skórzewie. Fot. Chata Polska

Chata Polska umożliwia także zatowarowanie sklepów w hurtowniach Marol i Top Ceny. Sieć zapewnia obsługę własnego centrum dystrybucyjnego z dostawami towaru kilka razy w tygodniu. Franczyzobiorca może liczyć na profity wynikające z umów z ponad 200 producentami.

W Dniu Kobiet, czyli 8. marca, Chata Polska uruchomi w formacie VIP nowy sklep na osiedlu w Bogdanowie. Kilka dni później ruszy sklep w Czernej k. Bolesławca (powiat głogowski). Jest to punkt budowany od podstaw, a w tej chwili dobiegają prace wykończeniowe lokalu.
- Formaty współpracy VIP, Premium i Standard różnią się zakresem serwisów, które oferujemy franczyzobiorcom, czyli częstotliwością wizyt opiekuna, specjalisty ds. zatowarowania, liczbą bezpłatnych szkoleń, wysokością wypłacanego retro itp. A co za tym idzie różnią się wysokością opłat franchisingowych. Obecnie pod logo Chata Polska działają 172 sklepy w formatach podstawowych (VIP, Premium i Standard) oraz 8 sklepów w formacie Partner - dodaje Helena Rumińska.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0