O atrakcyjności lokalu pod biuro podróży świadczy zarówno jego położenie i natężenie ruchu potencjalnych klientów, jak i wysokość czynszu. Franczyzodawca Urlopy.pl preferuje centra handlowe. Jednak ze względu na wysokie czynsze dopuszcza również lokalizacje w obrębie dużych osiedli mieszkalnych.
Czwartek
26.02.2015
Partnerzy otworzyli właśnie dwa biura podróży. Franczyzodawca radzi ocenić potencjał lokalu i porównać czynsze, aby nie przepłacić.
 

Pod logo Urlopy.pl działa 14 franczyzowych biur podróży oraz trzy własne. Ostatnio do sieci dołączyli partnerzy z Nowego Sącza i Warszawy, a wkrótce szeregi Urlopy.pl zasili przedsiębiorca ze Świebodzina. Według „Raportu o franczyzie w Polsce” w 2014 roku na rodzimym rynku działało 16 franczyzodawców oferujących licencję na biznes. Z tej licencji skorzystało prawie 400 placówek. A chętnych będzie więcej, pod warunkiem znalezienia dogodnej lokalizacji.
- Potrafimy przewidzieć trafność danej lokalizacji – zapewnia Ewa Grabowska z Urlopy.pl. - Czasami zdarzają się miłe zaskoczenia. Przykładem może być nasze krakowskie biuro. Położenie w teoretycznie bardzo słabym centrum handlowym, bez sieciówek i znanych marek, w sąsiedztwie taniego dyskontu spożywczego. Nie wróżyło to wysokich obrotów. Zdecydowaliśmy się na współpracę ze względu na potencjał właścicieli i brak bezpośredniej konkurencji w okolicy. Po dwóch latach mamy jedno z najlepiej prosperujących biur w sieci, co potwierdza tezę, że czynnik ludzki jest decydujący.

O ile klienci polują na last minute, tak biura podróży koncentrują się na rozpoczęciu współpracy z nowo powstającymi centrami handlowymi. W przypadku Rainbow Tours więcej niż jedna czwarta salonów znajduje się właśnie w galeriach. Zarządcy tych obiektów wiedzą, że muszą swoje port folio uzupełnić ofertą biura podróży i zazwyczaj zagwarantować mu u siebie wyłączność. Tuż przed wakacjami Itaka otworzyła w centrum handlowym Port Łódź lokal o powierzchni 26 m2.
- Nowy najemca dołączył do Portu Łódź w czasie, w którym klienci szczególnie poszukiwali atrakcyjnych ofert związanych z wyjazdami wakacyjnymi i zwiększają swoją aktywność wypoczynkową – informował Andrzej Cieślik, dyrektor Portu Łódź.

Należy pamiętać, że o lokale pod biuro podróży zabiagają zabiegają zarówno touroperatorzy sprzedający wyłącznie swoją ofertę oraz biura agencyjne posiadający umowy z kilkunastoma touroperatorami. Istnieją jednak wytyczne touroperatorów dotyczące najbliższej odległości biura z ich ofertą.
- Touroperatorzy chronią swoich najlepszych agentów i oczywiście punkty własne. Obszary ochronne sięgają często do dwóch kilometrów. Jeśli zaś chodzi o bezpośrednią konkurecnję w sąsiedztwie, polecamy odległość minimum jednego kilometra od innych pubktów - dodaje Ewa Grabowska.

Urlopy.pl pomagają w znalezieniu lokalu oraz w rekrutacji pracowników. Franczyzodawca oferuje atrakcyjne warunki prowizyjne oraz umowy z renomowanymi organizatorami turystyki. Partnerzy mogą skorzystać ze szkoleń wewnętrznych, tych organizowanych przez touroperatorów oraz z darmowych zagranicznych wyjazdów szkoleniowych, tzw. study tour. Centrala firmy nie pobiera opłaty z tytułu przyłączenia się do sieci. W trakcie trwania współpracy należy jednak wnosić opłatę misięczną w wysokości 8-10 proc. uzyskanej prowizji ze sprzedaży, plus 200 zł na fundusz marketingowy.


POPULARNE NA FORUM

Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Bogaci otwierają hotele

This is a great post. I like this topic. free pc games

13 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Hotelik

Zdecydowanie warto! Dobrze zadbać o odpowiednią lokalizację, jak np. ten hotel w gdańskim centrum, który znajduje się w naprawdę fantastycznym miejscu. Dla mnie...

27 wypowiedzi
ostatnia 28.09.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Ciekawym pomysłem są też apartamenty na wynajem. Od roku mam dwa takie w Krynicy-Zdrój http://www.apartamentykrynicazdroj.eu/ Goście są głównie w sezonie zimowym i w...

10 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Warto poczytać o podstawowych błędach w obsłudze gościa hotelowego - http://www.chart.pl/news/bledy-w-obsludze-goscia-hotelowego/. Z pewnością przyda się to hotelarzom.

10 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

10 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Pieniądze w podróży

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. play solitaire

10 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Pieniądze w podróży

Thanks For sharing this information. It’s Nice..!!! https://games.lol/mini-game/best-classic-spider-solitaire/

10 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018