W Trójmieście przybędzie gwiazdek

Na działającą w 53 krajach sieć Mercure składają się średniej klasy obiekty - 3- i 4-gwiazdkowe, położone w centrach miast, nad morzem lub w górach.
Poniedziałek
02.03.2015
Wiosną szyld Mercure zawiśnie nad wejściem do dwóch hoteli - w Gdyni i Gdańsku.
 

W portfelu spółki Orbis znajdują się dwie marki hoteli działających na licencji franczyzowej. Są nimi Ibis ze standardem dwóch lub trzech gwiazdek oraz Mercure, posiadający trzy lub cztery gwiazdki. Do końca 2016 roku do drugiej z sieci dołączą cztery obiekty. Dwa z nich, zlokalizowane w Trójmieście, zostaną otwarte do końca drugiego kwartału br.
- Marka Mercure jest największą siecią w kategorii hoteli klasy średniej w Polsce. Aktualnie dysponujemy 21. obiektami w kraju oraz po jednym na Litwie i Łotwie. Włączenie własnych hoteli marki Orbis do sieci Mercure jest zgodne z nową strategią przyjętą przez naszego partnera Accor. Oba obiekty doskonale łączą w sobie cechy hotelu biznesowego i turystycznego - mówi Joanna Świerkosz, z-ca dyrektora sprzedaży, dystrybucji i marketingu w Polsce i krajach bałtyckich.

Hotel w Gdyni, który wkrótce zyska szyld Mercure znajduje się w centrum miasta, blisko plaży, dzięki czemu będzie dobrą bazą noclegową nie tylko dla osób odwiedzających Wybrzeże w celach biznesowych, ale także wypoczynkowych. Podczas trwającej modernizacji hotel zmieni wygląd lobby, sal konferencyjnych oraz pokoi. Obiekt zyska również restaurację dostępną dla gości oraz mieszkańców. Z kolei gdański hotel położony jest 100 m od plaży. Posiada centrum SPA, w którym można znaleźć m.in. basen, saunę fińską i parową, siłownię oraz pokoje masażu.

Nowym nabytkiem Orbisu jest także franczyzowy hotel Ibis Styles. - Wrocławski obiekt to pierwszy hotel Ibis Styles w Polsce zbudowany od podstaw i w duchu naszej marki – mówi Małgorzata Morek, dyrektor ds. rozwoju franczyzy Grupy Hotelowej Orbis. – Głównym elementem identyfikacji marki Ibis Styles jest wyjątkowość hotelu wynikająca z wybranego motywu przewodniego. Inspiracją motywu przewodniego, liczącego 133 pokoje obiektu, była powieść  Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów”. Elementy wystroju, zarówno pokoi, jak i części ogólnodostępnych, nawiązują tematycznie do fabuły powieści. Nietypowa aranżacja wnętrz to najlepszy dowód na to, że w ramach franczyzy możliwa jest realizacja oryginalnych pomysłów partnerów.

Hotele zyskują kosztem kwater

Początek marca to okres podsumowań zimowych ferii dla właścicieli bazy noclegowej na południu Polski. Najniższy pod względem frekwencji turystycznej w Zakopanem okazał się pierwszy feryjny turnus, kiedy wypoczywali uczniowie z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Kiepski pod tym względem był też ostatni tydzień ferii uczniów z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. W tym rok okazało się, że większa liczba turystów, w porównaniu do poprzednich lat, wybrała hotele, również te o wysokim standardzie.
- W popularnych kwaterach prywatnych nastąpiło tąpnięcie, w stosunku do ubiegłego roku, bo w tych obiektach było od 15 do 25 proc. mniej gości, a niektórzy kwaterodawcy odnotowali spadek gości nawet o 60 proc. - powiedział PAP Dariusz Galica, touroperator dysponujący bazą noclegową na Podtatrzu.

To szansa dla takich hoteli jak zakopiański Mercure Kasprowy, który ponad dwa lata temu został kupiony przez Adama Bachledę-Curusia.


POPULARNE NA FORUM

Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

8 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Pieniądze w podróży

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. play solitaire

10 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Pieniądze w podróży

Thanks For sharing this information. It’s Nice..!!! https://games.lol/mini-game/best-classic-spider-solitaire/

10 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Noclegi dla firm - czy warto?

Moim zdaniem to ma ens wtedy, kiedy stworzysz miejsce spotkań dla firm z kompleksowymi usługami - cateringiem, salami konferencyjnymi, możliwością zorganizowania...

17 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Domki zamiast hotelu

Ja najczęściej wynajmuję apartamenty, gdzie jest aneks kuchenny. Dzięki temu zawsze mogę przygotować nawet na wakacjach posiłki, co wiąże się z oszczędnością...

26 wypowiedzi
ostatnia 28.08.2018
Any part of India & aboard holiday trip

This "thanksgiving" feast was not repeated the following year. But in 1623, during a severe drought, the pilgrims gathered in a prayer service, praying for rain. When a long,...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Any part of India & aboard holiday trip

Country holidays Inn & Suites offers best holiday deal on all parts of the worldwide country at a budget-friendly rate. If you can not decide what destination best for you due...

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

witam firma global rent a car ujme to krotko jeden wielki wal /przekret nie polecam i przestrzegam przed ta firma znajduja uszkodzenia bez ogledzin samochodu a jesli nawet...

32 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018