Sklep DDD Jarosława Celbana ruszył w październiku 2014 roku w Lęborku. Po sześciu miesiącach jego właściciel jest zadowolony z obrotów, myśli nawet o otwarciu kolejnego sklepu.
Wtorek
14.04.2015
Po dziewięciu latach pracy w urzędzie Jarosław Celban postanowił przejść na swoje. Dziś prowadzi hurtownię materiałów budowlanych, biuro projektowe i sklep marki Dobre Dla Domu.
 

Marka DDD Dobre Dla Domu liczy sobie blisko dziesięć lat. Pod szyldem firmy działają obecnie 52 sklepy, w tym 48 franczyzowych. Zgodnie z przyjętą strategią, sklepy DDD specjalizują się w ofercie podłóg, paneli, drzwi oraz akcesoriów do tych artykułów. Według przedstawicieli firmy to jeden z najważniejszych atutów DDD.

W ubiegłym roku franczyzobiorcą firmy został Jarosław Celban, przedsiębiorca z Lęborka. Wcześniej był urzędnikiem samorządowym, zajmował się administrowaniem domami mieszkalnymi. Jak mówi, nie mieścił się w formule urzędniczej – wytrzymał dziewięć lat. Na pytanie, czy łatwo mu było zrezygnować ze stabilnego etatu, odpowiada:
 – Nie przesadzajmy z tą stabilnością. Ona zależy od wielu czynników, także od humoru przełożonego. Dla iluzorycznej stabilności nie warto znosić ograniczeń, jakie nakłada etat. Żaden przedsiębiorca tego nie wytrzyma. Dzisiaj sam się dziwię, że wytrzymałem na etacie tyle lat. Cenię sobie wolność, którą daje mi działalność gospodarcza, choć biznes wymaga więcej pracy. Tu wszystko zależy ode mnie – dodaje.

Jarosław Celban porzucił etat w 2012 roku. Ponieważ jest inżynierem budownictwa, postanowił zająć się budowlanką. Razem ze wspólnikiem otworzył hurtownię materiałów budowlanych, posiada biuro projektowe i zajmuje się nadzorem budowlanym. Wspólnik trzyma pieczę nad wykonawstwem, a on nad projektowaniem i nadzorami. Te działalności postanowili uzupełnić o materiały wykończeniowe – zdecydowali się na franczyzowy salon łazienek oraz DDD Dobre Dla Domu. Dziś zatrudniają łącznie 48 osób.

Sklep DDD Jarosława Celbana ruszył w październiku 2014 roku w Lęborku. Po sześciu miesiącach jego właściciel jest zadowolony z obrotów, myśli nawet o otwarciu kolejnego sklepu. Zaznacza jednak, że jest to branża, w której nie można bezczynnie czekać na klienta. Jarosław Celban prowadzi więc działania, których celem jest pozyskanie klientów indywidualnych i deweloperów.
 – Coraz rzadziej klient trafia do sklepu przypadkiem – mówi franczyzobiorca. – Znakomita większość klientów przychodzi do nas z polecenia lub w wyniku działań marketingowych. I to jest zadanie moje i moich ludzi. Samo nic się nie zrobi.

Franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu intensywnie rozwija też współpracę z architektami, bowiem ich rekomendacje to jeden ze sposobów przyciągnięcia klientów do sklepów DDD. Firma wypracowała system współpracy z tą grupą zawodową – w sklepach powstały strefy architektów, na portalu firmy projektanci mają do dyspozycji profesjonalne narzędzia ułatwiające im pracę. DDD posiada również opracowane warunki motywujące tę grupę zawodową do korzystania z rozwiązań dostępnych w naszych sklepach. Wymaga to ciągłej obserwacji rynku i wprowadzania do oferty nowinek oraz produktów z wyższej półki, ale, jak mówi franczyzobiorca firmy, to się opłaca.

Jarosław Celban nie narzeka na rynek wykończenia i wyposażenia wnętrz – jest przekonany, że będzie on systematycznie rósł. Mówi też, że dzisiaj w każdej branży jest konkurencja, a rolą przedsiębiorcy jest dbanie o jakość, dobrą cenę oraz nieustanne pozyskiwanie klientów.  

Dla największych sklepów otwieranych w dużych miastach kwota inwestycji w salon DDD Dobre Dla Domu przekracza 100 tys. zł netto. Format dla mniejszych miast to wydatek ok. 80 tys. zł netto. Według przeprowadzonej przez centralę symulacji dla sklepu o powierzchni ok. 300 m2, największą część inwestycji pochłania zakup towaru (ok. 56 tys. zł). Opłata wstępna to wydatek 1 tys. zł. Koszty inwestycyjne to kwota ok. 25 tys. zł, w skład której wchodzą: ekspozycja drzwi, adaptacja (5 tys. zł), zakup wózka paletowego, sprzętu IT, telefonu, drukarek (komputerowej i fiskalnej). Kosztem partnera będzie również współfinansowanie kampanii marketingowej na otwarcie sklepu (1-7 tys. zł). To wydatek tym bardziej opłacalny, że centrala firmy dokłada równowartość kwoty zainwestowanej przez partnera.


doradca we franczyzie

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Przepisy na zysk /31.08.2018

Prezentujemy 25 sprawdzonych pomysłów na własny bar, pizzerię i lodziarnię. Zakładamy palarnię kawy, salon kosmetyczny, agencję ubezpieczeniową, sklep Żabki i blog modowy. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!

Dwa w jednym /28.07.2018

Tomasz Mazurek mimo wieloletniego doświadczenia w branży wyposażenia wnętrz nie zdecydował się na samodzielne otwarcie sklepu. Wybrał franczyzę. Dlaczego?

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Atrakcyjne biznesy /01.05.2018

Podpowiadamy, w który biznes warto zainwestować, gdy ma się 50 lub 100 tys. zł oszczędności. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić burgerownię, biuro podróży, produkcję drukarek 3D i sklep z odzieżą do porodu. Prezentujemy pomysły na własny bank za 40 tys. zł. Zdradzamy tajniki franczyzy.

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepsze mieszkania znajdziecie na https://www.dobryadres.pl/sprzedaz/mieszkania/szczecin/ . Super oferta mieszkań w Szczecinie.

316 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam, Będę się spotykał z właścicielem i chce nawiązać współpracę. Czy ktoś już z facetem współpracuje? Proszę o informacje. Tel. 883 375 616

7 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Branża metalowa- co i jak ?

Od 3 lat prowadzę firmę spawalniczą w Rzeszowie i brak pracy nie narzekam, głównie spawam tigiem zatrudniam 2 osoby. Przede wszystkim jak chcesz świadczyć usługi to...

42 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2018
Donica domowa

Very good information! thank you! play solitaire

4 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Donica domowa

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. https://games.lol/mini-game/best-classic-spider-solitaire/

4 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Też wydaję mi się, że jak myślisz o mieszkaniu pod wynajem, to najlepszym wyborem będą miasta studenckie. Tutaj...

316 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Jaki sklep z meblami kuchennymi

Też mi się wydaje, że takie meble na wymiar wykonane u sprawdzonego stolarza będą dobrym wyjściem ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam Czy któś podpisał już umowę? Co o tym sądzicie?

7 wypowiedzi
ostatnia 01.09.2018