Telefon z energią i ubezpieczeniem

Partnerzy Play mogą liczyć na wsparcie opiekuna sprzedaży, a także biorą udział w zorganizowanych dla nich szkoleniach. Sieć inwestuje także w ogólnopolskie kampanie reklamowe z udziałem znanych osób.
Poniedziałek
25.05.2015
Partnerzy Play mogą łączyć sprzedaż oferty operatora z innymi usługami. Dotyczy to punktów stacjonarnych oraz mobilnych doradców.
 

Pięć lat temu operator telefonii komórkowej Play przekroczył liczbę pięciu milionów klientów. Dzisiaj firma posiada ich ok. 12,5 miliona. To zasługa rozbudowanej sieci punktów sprzedaży oraz mobilnych doradców. Właśnie w dwóch modelach współpracy mogą działać partnerzy Play – SIS (shop in shop) oraz D2D (door to door). Pierwszy z nich to nic innego jak możliwość poszerzenia dotychczas prowadzonej działalności. Warunkiem jest dysponowanie powierzchnią minimum 6 m2, na której staną meble i witryny wskazane przez operatora. Nie ma wymogu zastosowania pełnej wizualizacji Play, jak jest to w przypadku salonów własnych. Oferta jednak wszędzie jest taka sama.

Najlepiej sprawdza się łączenie oferty Play ze sprzedażą usług finansowych, ubezpieczeniowymi oraz z pośrednictwem w sprzedaży energii. Klient może w jednym miejscu załatwić kilka spraw, a przedsiębiorca zdywersyfikuje swój biznes i korzysta ze sprzedaży łączonej. Takie połączenie nie byłoby już możliwe w przypadku placówek bankowych ze względu na surowe wymogi central banków – wyjaśnia Dariusz Szostek, kierownik ds. sprzedaży bezpośredniej Play P4.

Model współpracy SIS skierowany jest jednak do miast liczących do 20 tys. mieszkańców. Firma unika sąsiedztwa własnych placówek, ale konkurencja jest już mile widziana. Z kolei doradcy mobilni działający w systemie D2D nie muszą inwestować w wyposażenie lokalu, ponieważ sprzedaż prowadzą w terenie. Umawiają się z klientami na spotkania, a do swojej pracy potrzebują samochodu i laptopa. W tym przypadku także sprawdza się synergia biznesów, czyli oferowaniu kilku usług klientom indywidualnym i firmom. Doradca mobilny nie musi inwestować w zakup telefonów komórkowych. Te zamawia dopiero na życzenie klienta.

Wśród mobilnych doradców zdarzają się zarówno młodzi przedsiębiorcy, jak i starsi z większym doświadczeniem biznesowym. Nikt już nie kojarzy takiej formy sprzedaży z popularną 10-15 lat temu akwizycją. Tzw. akwizytorzy psuli rynek, bo ich celem było wyłącznie zamknięcie transakcji. Tymczasem dzisiaj doradcy opiekują się klientem i są do jego dyspozycji przez okrągły rok. Są nie tylko sprzedawcami, ale także ekspertami – znają ofertę, produkty oraz techniczny aspekt obsługi telefonów – wylicza Dariusz Szostek.

Partnerzy Play mogą liczyć na wsparcie opiekuna sprzedaży, a także biorą udział w zorganizowanych dla nich szkoleniach. Sieć inwestuje także w ogólnopolskie kampanie reklamowe z udziałem znanych osób. Już od kilku lat firma zajmuje pozycję lidera wśród operatorów przejmujących klientów. Jest kilka przyczyn, dla których także przedsiębiorcy przechodzą  do Play.
Parametry telefonu, wysokość abonamentu, formuła no limit polegająca na nielimitowanej liczbie wydzwonionych minut i wysłanych SMSów oraz MMSów, przesyłanie danych w systemie LTE, zasięg wszystkich innych operatorów – to elementy, które przyciągają do Play klientów innych operatorów – dodaje menedżer.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Rzeczywiście. Praca na słuchawkach jest bardzo ciężka! __________________________ Prace licencjackie z Kosmetologii

13 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
AVANS

Ten Avans to jeszcze istnieje? ________________________ Pisanie prac licencjackich z kosmetologii

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018