Na salon z odzieżą dziecięcą potrzebny jest lokal wielkości 50-70 m2. Rozpoczęcie współpracy z Coccodrillo wiąże się z koniecznością wpłaty kaucji zwrotnej, która stanowi zabezpieczenie towaru, otrzymanego przez partnera w depozyt.
Piątek
18.12.2015
Coccodrillo kończy rok liczbą 233 salonów w całej Polsce. Teraz chce mocniej postawić na rynki zagraniczne.
 

W 2015 roku Coccodrillo otworzyło w kraju 25 nowych salonów z produkowaną przez siebie odzieżą dziecięcą. W sumie ma ich 233, z czego 145 prowadzonych jest przez franczyzobiorców. Większość nowych placówek zlokalizowana jest przy handlowych ulicach dużych i średnich miast. Część mieści się w galeriach handlowych, np. w olsztyńskiej Aurze i Galerii Warmińskiej, w Zielonych Arkadach i Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy, w Galerii Rzeszów czy Galerii Łódzkiej.
– Duży udział franczyzobiorców w rozbudowie sieci salonów jest jednym z kluczowych punktów rozwoju marki Coccodrillo w Polsce i poza jej granicami – podkreśla Ewa Matuszak, dyrektor sprzedaży CDRL S.A., właściciela marki Coccodrillo. – Te proporcje będą się utrzymywać także w kolejnych latach. Firma z dużą starannością opracowała atrakcyjny system współpracy, który działa zachęcająco na potencjalnych partnerów. Wielu z nich decyduje się na prowadzenie więcej niż jednego sklepu pod naszym szyldem.

Wyprawa w świat

Polska sieć salonów z logo Coccodrillo jest już bardzo gęsta i coraz trudniej znaleźć nową, atrakcyjną lokalizację.
– Nasza sieć jest bardzo rozbudowana w Polsce, w związku z tym możliwość podjęcia współpracy z nowymi partnerami jest ograniczona – przyznaje Ewa Matuszak.

Dlatego marka chce mocno postawić na rynki zagraniczne. Obecnie na terenie Unii Europejskiej działają już 133 salony z odzieżą Coccodrillo. Najwięcej, 42, w Rumunii, poza tym m.in. W Bułgarii, na Litwie, w Czechach, na Słowacji.
– W najbliższym czasie będziemy się szczególnie starać o umocnienie swojej pozycji na rynkach rumuńskim i czeskim – dodaje Ewa Matuszak. – W planach jest też uruchomienie łącznie 20 nowych punktów poza Unią Europejską. 13 z nich ma mieć charakter tradycyjnych sklepów działających pod szyldem marki, a pozostałe siedem planowane jest jako punkty typu shop in shop.

W tej chwili poza UE funkcjonuje już 30 samodzielnych salonów, w kolejnych 55 sklepach odzież Coccodrillo jest dostępna właśnie w punktach typu shop in shop (specjalnie wydzielona przestrzeń na terenie innego sklepu). Ubrania z metką polskiego producenta można kupić m.in. w Chinach, Egipcie, Brazylii.

Licencja bez opłat

Na salon z odzieżą dziecięcą potrzebny jest lokal wielkości 50-70 m2. Rozpoczęcie współpracy z Coccodrillo wiąże się z koniecznością wpłaty kaucji zwrotnej, która stanowi zabezpieczenie towaru, otrzymanego przez partnera w depozyt. Agent zobowiązany jest także kupić licencję na oprogramowanie, dostarczone przez franczyzodawcę. Dodatkowo do prowadzenia działalności niezbędny jest dostęp do internetu, komputer oraz drukarka fiskalna. Franczyzodawca pomaga w wyborze lokalizacji, opiekun regionalny wspiera franczyzobiorcę podczas otwarcia sklepu i w trakcie prowadzenia działalności. Nie ma opłaty wstępnej, ani wpłat na fundusz marketingowy. Materiały promocyjne przekazywane są partnerom bezpłatnie. Franczyzobiorcy uczestniczą też we wszystkich akcjach promocyjnych, prowadzonych przez sieć. Zatowarowanie sklepu odbywa się na bieżąco, w miarę potrzeb.


POPULARNE NA FORUM

Place zabaw we franczyzie

hej, tutaj macie link w http://www.otwarteprzedszkola.pl/fajne-rozwiazania-stosowane-na-placu-zabaw/ dobre sposoby na urządzenie ciekawego i bezpiecznego placu zabaw :D polecam!!

10 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

I’m really impressed with your article, such great & usefull knowledge you mentioned here Plumber Northampton

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

I recently found many useful information in your website especially this blog page. Among the lots of comments on your articles. Thanks for sharing. Puzzle Games

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

Thanks for your sharing. Hope you can contribute more quality posts to this page.Thank you! Arcade Games

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Centra handlowe na celowniku

Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.

7 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Centra handlowe na celowniku

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - happy...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.08.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018