Pośrednik zamiast banku

Piotr Przedlacki, prezes Fines Operatora Bankowego
We wrześniu 2015 roku marka Fines świętowała otwarcie 100-tnej placówki. Jakie są plany otwarć na 2016?
Poprzedni rok zakończyliśmy z liczbą 130 placówek Fines Operator Bankowy. To oznacza przyrost średnio o pięć biur w miesiącu. Taki wynik nas satysfakcjonuje, ale cały czas przyspieszamy. W styczniu przygotowujemy się na otwarcie 10 kolejnych placówek. Obserwując rosnące zainteresowanie naszą siecią franczyzową oraz biorąc pod uwagę 60 aktualnie trwających procesów otwarć chcielibyśmy, aby na koniec 2016 roku sieć liczyła 220-250 punktów. Cel jest ambitny, ale jak najbardziej wykonalny, tym bardziej że z miesiąca na miesiąc rośnie zainteresowanie naszym konceptem franczyzowym. Banki redukują kolejne swoje oddziały, a w ich miejsce powstają nowe placówki, pod naszym brandem. Szczególnie w mniejszych miejscowościach istnieje zapotrzebowanie na fachowe doradztwo finansowe w tradycyjnej formie, a nasz koncept łączący oferty wielu banków idealnie się w to wpisuje.
Czy w nadchodzących miesiącach należy spodziewać się zmian w prawie, które mogłyby szczególnie poprawić lub utrudnić działalność w branży pośrednictwa finansowego?
Większość nowych regulacji, które będą obowiązywać w tym roku jest już znana, więc jest czas na przygotowanie. Ogólnie są to zmiany korzystne, porządkujące rynek. Oczywiście nie można wykluczyć kolejnych zmian w prawie. Ale to już nie ryzyko biznesowe, tylko niepewność.
Jakie cechy i umiejętności powinna mieć osoba, która pragnie odnieść sukces jako franczyzobiorca w branży pośrednictwa finansowego?
W naszej sieci większość franczyzobiorców posiada doświadczenie w sprzedaży kredytów i takie osoby odnoszą większe sukcesy. Jednak nie jest to warunek konieczny, by poradzić sobie w tym biznesie. Należy wykazać się przedsiębiorczością i zaangażowaniem w prowadzeniu placówki kredytowej, być otwartym i elastycznym, a przede wszystkim mieć kompetencje sprzedażowe i lubić pracę z ludźmi. W placówce Fines obsługą klienta zajmuje się zazwyczaj jeden lub dwóch doradców, ponadto w sprzedaż angażują się sami właściciele. Coraz częściej nasi franczyzobiorcy, usatysfakcjonowani zyskami, otwierają kolejne lokale, mniej czasu poświęcają kontaktom z klientem, a bardziej skupiają się na działaniach marketingowych i strategicznych.
Rozmawiał Grzegorz Morawski
ZOBACZ W KATALOGU





















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Do 60 tys. zł na otwarcie placówki partnerskiej – Alior Bank kontynuuje wsparcie dla przedsiębiorców.
Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
– Polacy rocznie wydają na składki dotyczące wszystkich ubezpieczeń ponad 70 mld zł. Rynek rośnie co roku o kilka procent – mówi Paweł Gawinecki z ERGO Hestia.
Komfort klienta przekłada się na biznes franczyzobiorcy – uważa Alior Bank, proponując nową aranżację wnętrz w placówkach partnerskich.
– Niemal co piąty franczyzobiorca VeloBanku prowadzi więcej niż jedną placówkę – mówi Wojciech Olearnik, dyrektor departamentu sieci partnerskiej VeloBanku.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Z każdym rokiem rośnie liczba pasjonatów podróży na czterech kółkach, a wraz z nimi zapotrzebowanie na wyspecjalizowane usługi serwisowe. Czy prowadzenie serwisu kamperów to strzał w biznesową dziesiątkę?
– Mali gracze bez wsparcia znikają z rynku – mówi Wojciech Sypień, dyrektor franczyzy Carrefour Polska.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.