W tym roku sieć Chata Polska chce otworzyć 30 sklepów. O ile planów nie pokrzyżuje jej planowany podatek od handlu.
Środa
03.02.2016
Jedno otwarcie co osiem tygodni – taki był plan zarządu Chaty Polskiej. Sprawdzamy, czy się powiódł.
 

Wywodząca się z Poznania sieć Chata Polska działa na rynku od ponad 20 lat i ma ponad 200 sklepów w sześciu województwach zachodniej Polski. W ubiegłym roku jej operator, spółka Mar-Ol, zapowiedziała szereg zmian w strategii rozwoju. Miały one pozwolić sieci na lepsze dostosowanie do coraz zacieklejszej wojny cenowej i przeciwdziałanie skutkom spadających marż w handlu detalicznym. Zarząd zapowiedział jednocześnie chęć otwierania sklepów o osiem tygodni. Dziś wiadomo już, że plany udało się zrealizować.
– W 2015 roku udało nam się otworzyć 19 placówek – mówi Joanna Bytner, dyrektor marketingu Chaty Polskiej.

Wbrew zapowiedziom, operator spółki nie zrezygnował z rozwijania portfolio marek własnych. Okazały się one ważnym uzupełnieniem oferty sklepów.
– W ubieglym roku kontynuowaliśmy wdrażanie strategii Blisko.Lokalnie.Naturalnie. Budowaliśmy naszą markę własną w ramach Krainy Smaków Chaty Polskiej i ofertę produktów lokalnych, które są ważnym wyróżnikiem dla naszej sieci – mówi Joanna Bytner.

Plany Chaty Polskiej na obecny rok zakładają 30 nowych otwarć. Zdaniem przedstawicieli sieci na rynku handlowym coraz trudniej będzie utrzymać się graczom samodzielnym. Branża nadal będzie się konsolidować w ramach sieci franczyzowych. 
– Z rynku wycofują się sklepy, które do tej pory nie wdrożyły sprawdzonego pomysłu na biznes. Dlatego w 2015 roku znacznie przybyło podmiotów otwieranych w systemach franczyzowych. Wynika to z siły marki franczyzodawcy, know-how, oferowanego wsparcia i pomocy w działaniach marketingowych – tłumaczy Joanna Bytner. – Cały czas przekonujemy się jak ważna jest promocja, ponieważ koncept sieci, który zdobywa konsumentów, wygrywa. Planując nasze działania również kładziemy nacisk na programy lojalnościowe, które budują dobre relacje między siecią a franczyzobiorcami.

Pytanie jednak, na ile plany rozwoju sieci handlowych podminuje zapowiadany przez rząd podatek od obrotu. Według aktualnego projektu ustawy, sieci franczyzowe zostaną nim dotknięte w ten sam sposób, co koncepty dyskontowe nie korzystające z franczyzy.
– Podatek wywoła rewolucję w handlu i mocno uderzy w polski kapitał, a finalnie również odczują to konsumenci – prognozuje Joanna Bytner.

Chata Polska wraz z innymi polskimi sieciami handlowymi zwróciła się do rządu o przeprowadzenie szerokich konsultacji nad projektem ustawy o podatku od wielkopowierzchniowego handlu detalicznego. Rząd wysłuchał opinii organizacji branżowych, ale w bardzo wąskim stopniu przychylił się do postulowanych przez nie zmian w projekcie ustawy podatkowej.


POPULARNE NA FORUM

Twarda woda

Much obliged for sharing this awesome information! You should post more perspectives in regards to various subjects moreover. I'm getting Law Essay Help amped up for this sort...

36 wypowiedzi
ostatnia 21.10.2018
Twarda woda

[url]https://eofficemedia.pl[/url]

36 wypowiedzi
ostatnia 20.10.2018
Twarda woda

A perfectly composed article, if just all bloggers take a gander Professional Academic Writing Services at your substance and gain from it than the web would be a far superior...

36 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Zarabianie przez internet

Instagram is a social media app that allows users to share photos and videos from their lives, add captions, edit filters, tweak settings and engage with others.Click ...

11 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

Giving your daughter a unique name can be a bit of a challenge. You want a name that helps her stand out but not one that she'll hate. Read this for more details unique girl...

13 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Zarabianie przez internet

Custom Invitation boxes you want to make your events or parties more memorable and also try to inspire your dear and loved ones with your priceless gifts.

11 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

13 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
E-papierosy na cenzurowanym

Thankyou for sharing the data which is beneficial for me and others likewise to see. traffic flow seo

5 wypowiedzi
ostatnia 14.10.2018