W Polsce jest potencjał na otwarcie od 60 do 100 myjni tunelowych pod szyldem IMO - twierdzi przedstawiciel firmy IMO Polska.
Czwartek
10.03.2016
Międzynarodowa sieć myjni tunelowych IMO szuka partnerów w Polsce. Przekaże im w zarządzanie działające myjnie.
 

Myjnie ręczne, automatyczne, samoobsługowe, stanowiska z myjkami ciśnieniowymi, odkurzacze na stacjach paliw – miejsc, w których można zadbać o czystość swojego auta, przybywa w szybkim tempie. Polski rynek myjni zyskał niedawno nowego gracza – swoje punkty buduje nad Wisłą międzynarodowa firma IMO, do której należy największa na świecie sieć myjni tunelowych. Przez taką myjnię samochód przejeżdża na taśmie przesuwnej i odbywa kilka etapów mycia. Może być czyszczony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W porównaniu do typowych myjni automatycznych, w których auto stoi w miejscu podczas mycia, myjnie tunelowe charakteryzują się zwiększoną szybkością mycia i przepustowością w stosunku do typowych myjni automatycznych.

Obecnie pod szyldem IMO działa w Polsce sześć myjni. Cztery z  nich – w Poznaniu, Wrocławiu, Sosnowcu i Bytomie to jednostki umiejscowione w sąsiedztwie centrów handlowych. Dwie pozostałe – w Siemanowicach Śląskich i Bielsko-Białej działają w lokalizacjach ulicznych.

Polski przedstawiciel IMO poszukuje właścicieli działek, których lokalizacja gwarantowałaby potencjał licznych odwiedzin klientów. Po nawiązaniu współpracy IMO Polska najpierw buduje, a następnie oddaje myjnię do prowadzenia operatorowi.
– Operator może objąć w zarządzanie gotową, działającą myjnię tunelowej. Inwestycja w jej budowę jest całkowicie po naszej stronie. Lokalizacje dobieramy na podstawie badań geolokalizacyjnych, w których bierzemy pod uwagę m.in. liczbę samochodów na danym obszarze i przepustowość ulic – tłumaczy Bartosz Klimek, menedżer krajowy IMO Polska.

Operatorzy nie ponoszą opłaty wstępnej, natomiast wpłacają kaucję. W zależności od lokalizacji jej wysokość waha się w przedziale od 10 do 20 tys. zł. Partnerzy muszą też przeznaczyć kwotę ok. 5 tys. zł na zakup komputera i podstawowego sprzętu biurowego.
– Zapewniamy operatorom bezpłatne szkolenie z zakresu obsługi myjni oraz kwestii związanych z zarządzaniem i księgowością. Ich rolą jest zatrudnienie i nadzór pracowników odpowiedzialnych za mycie ręczne, a także utrzymanie i konserwacja urządzeń. Przychód operatora to prowizja od obrotów uzyskiwanych przez myjnię, sięgająca od czterech do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Z reguły trzeba poczekać około roku, by myjnia zaczęła przynosi przychody na docelowym poziomie – dodaje Bartosz Klimek.


POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

A czy taki punkt mogłabym otworzyć na terenie firmy: http://www.milex.net.pl/?

89 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Z jakich usług kurierskich korzystasz? Zacząłem używać https://www.parcelabc.pl/content/couriers/inpost/29 jestem bardzo zadowolony z ich usług, są one szybkie w...

89 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Z jakich usług kurierskich korzystasz? Zacząłem używać https://www.parcelabc.pl/content/couriers/fedex/28 jestem bardzo zadowolony z ich usług, są one szybkie w...

89 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

A mógłby ktoś polecić jakiś dobry odkurzacz na taką myjnię

55 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Ja zaś wysyłam paczki za pośrednictwem ParcelABC. Polecam, bo przesyłki kurierskie są tu naprawdę tanie, a czas dostawy niezwykle krótki....

89 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
zdobienie szkła

Hej hej! Jestem znudzoną kurą domową która chciałaby malować na szkle (wazoniki i butelki itd.). Wydaje mi się że zdobienie szkła to interesujące zajęcie. I szukam...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Też sie tam wybiorę. Sprawdziłem kilka ofert i Less Mess rzeczywiście najlepiej wypada.

7 wypowiedzi
ostatnia 01.08.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Dzięki! Sprawdzę ten Kryspinów na pewno

7 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2018