Forum: PF Mieszko 1475

YaRo 03.10.2004 *.80.48.175.2

71
RAF Hmmm specjalne warunki No wiesz zależy jak na to patrzec Napewno musisz wniesc opłate licencyjna, podpisac weksel ( Ty, żona + dwóch poręczycieli z współmałżonkami o ile takowych posiadają ) no i musisz przedłóżyć zaświadczenie o niekaralności Innych "udziwnień" nie stwierdziłem ;-))
W swoich dwóch punktach mam pracowników i w kolejnych nowo otwieranych tez bedą pracownicy. Wymysliłem sobie to tak by ograniczyc koszty że zatrudnię studentki (oszczedzasz na zusie, no i te walory estetyczne ;-))) ) Dziewczyny studiuja zaocznie wieć cały tydzien mają na prace w kasie Praca lekka, łatwa i przyjemna więc nie mają wielkich oczekiwań finansowych U mnie to jest 600 zł Dużo ?? Mało ?? Interpretacja dowolna Generalnie jak wspominałem wcześniej dośc długo szukałem kogoś stabilnego i konkretnego z wiarygodnym zapleczem (raz się już przewizołem na franczycie jak i z kim mozna poczytać w innych tematach) dlatego teraz byłem ostrozniejszy i na szukanie poswieciłem kilka miesięcy. Szalę za MIESZKIEM a nie np Grosikiem przeważyły ostatnie doniesienia mediów na temat obu systemów. MIESZKO in plus (np Angora) Grosik zdecydowanie minus (serwisy informacyjne czy tez ostatnio BuissnesWeek)
Prawdą jest tez fakt że MIESZKO ma szanse odbić się teraz od konkurentów ale jak na razie ciut drepta w miejscu I jesli z tego nie skorzysta teraz za 2 - 3 m-ce bedzie już za późno bo konkurencja poprawi swoje niedociągnięcia i wyrówna do MIESZKA. Nie wiem za bardzo na co Pan Urbanowicz i jego doradcy czekają ale mam nadzieje że tworza jakiś mądry plan rozwoju i reklamy istniejacej juz siecii lada dzień dosłownie coś się o MIESZKU będzie wiecej słyszało, bowiem rzeczywiście w skali ogólnopolskiej mało słychac o punktach. Jesli czyta to ktoś z centrali MIESZKA chetnie służę fachową i zawodową pomoca w przygotowaniu kampani. W Gorlicach jestem jedynym agenetem MIESZKA więc mnie znajdą.
Reasumując gdybym miał ci doradzać i polecać to i owszem MIESZKO to dobry pomysł lecz musisz się nastawić że wkład nie zwróci się w miesiąc czy dwa Zakładam że okolice 6 m-cy będą dość realnym terminem na to by zacząc wychodzic na swoje
Pozdrawiam i życze powodzenia

P.S z przyjemnością nawiąże rozmowy z innymi agentami MIESZKA w kraju Może razem wymyslimy jakiś ciekawy pomysł reklamy i "sprzedamy" go do centrali

YaRo 07.10.2004 *.pa201.gorlice.sdi.tpnet.pl

71
mija kolejny tydzien mojej współpracy z MIESZKIEM no i jak na razie wszystko jest OK
Była dzisiaj niby jedna reklamacja ale jak powiadam niby Bowiem pieniadze z MIESZKA wyszły na czas ale jak się okazuje bank klienta jest dosc powolny jeśli idzie o księgowanie Stad opóźnienie. Dziś miałem okazje poznac (wprawdzie telefonicznie) dwie nowe panie z obsługi agentów no i z nieukrywaną przyjemnościa muszę przyznać że załatwianie wszelkich spraw w ten sposób to ja rozumiem Bez stresów, sympatycznie i pogodnie by nie powiedzieć że z uśmiechem na twarzy Może ciut długo bo od rana do popołudnia ale z drugiej strony nie jestem jedynym agentem w sieci Tak czy owak kolejny tydzien współpracy nie przyniósł żadnych rozczarowań i jest caaałkiem caałkiem przyzowicie Kuleje jednak dalej reklama i marketing całej siecilicze że jak najszybciej zostanie to naprawione :-))

Dreamer 14.10.2004 *.komp01.kknjo.univ.gda.pl

24
Witam, coś się YaRo nie odzywa, czyżbyś był zajęty reklamacjami od zeszłego tygodnia. Życze Ci, żebyś nie był ;-)). Współpracowałem z ich konkurencją i wiem co to reklamacje.
Pozdrawiam

Streamers 14.10.2004 *.serwer.tvgawex.pl

I co Dreamer już nie współpracujesz z konkurencją?? Co się takiego stało można wiedzieć?

YaRo 14.10.2004 *.80.48.175.4

71
WITAM !!!! Nie reklamacjami a rozwojem swojej sieci zajęty jestem bowiem mam juz teraz pewnośc że MIESZKO to nie głupi pomysł Owszem sa zgrzyty Zdarzają się opóżnienia ale to nie jakby ze strony MIESZKA lecz czasu Bowiem nie da się na obecnym etapie i w obecnym systemie zmienić faktu iż rachunki które pieczętujemy w każdy czwartek były na miejscu w MIESZKU inaczej niż w poniedziałek rano a więc już na starcie mają 4 dni w plecy. Wierzę jednak że obiecany program do obsługi zmieni ten fakt Byle by to się stało jak najszybciej bo w przeciwnym wypadku konkurencja utrze nam nosa i ludzie od nas odejdą Czytając posty choćby na tym forum widać że konkurencja MIESZKA przymierza się i do reklamy i do technicznego kroku na przód Mam nadzieje że i u nas to wkrótce nastąpi Z tego co mi wiadomo z rozmów telefonicznych z centrala tam ten nowy program juz testuja na bierząco więc i u nas w punktach pojawi sie wkrótce
A z bierzącej działalności moich punktów musze powiedzieć że chyba nie jest tak tragicznie bowiem w najgorsze dni mamy około 30 rachunków a nasz rekord to 64 wpłaty Jak na 3 tygodnie działania to chyba przyzwoicie biorąc pod uwage fakt ze miasteczko ma zaledwie 28 tys mieszkańców a i Grosik działa tu już jakiś czas Mam nadzieje że wkrótce dobie na pierwszym punkcie do 100 wpłat dziennie Głębokie nadzieje pokładam tez w kolejnych punktach w innych miastach regiony które są dużo większe od Gorlic.

Dreamer 16.10.2004 *.komp06.kknjo.univ.gda.pl

24
Do Streamers.
Reklamacje, reklamacje i jeszcze raz reklamacje tzn. duże rachunki na telefony bo trzeba zgłaszać taką reklamację, duże obciążenie psychiczne (wyzwiska ludzi, groźby pod twoim adresem oczywiście z powodu reklamacji).
Jak ktoś kto jest uczciwy i ma dobre intencje może coś takiego wytrzymać. Zgadzam się w każdym biznesie są przeszkody ale żeby coś jeszcze zarobić???
Miałem dwa punkty, kiedy uruchamiałem pierwszy były problemy techniczne, brak prądu w budzie, szyldów, itd. (wszystko musiałem sam montować)miesiąc minął zaczeło się-REKLAMACJE codziennie!!!. ale międzyczasie uruchomiłem drugi tam było pare reklamacji ale nie tak dużo jak w pierwszym.
No ale co z tego jak w trzecim miesiącu ludzie się zniechęcili do pierwszego i ten drugi co przynosił dwa razy tyle co ten pierwszy musiał go utrzymywać. No a jak się weszło do UNII to se firma wymyśliła dodatkową opłatę 0,18 gr za każdą operację bo podobno usługa w Banku wzrosła. Jeszcze zarabiali na druczkach-1 bloczek 50 samokopiujących kartek 6 zł później zmalało do 3zł ale to na samym końcu, a w drukarni koszt to ok 3 zł za 100 samokopiujących w bloczku??? No i się na minusa wyszło.
No i dlatego odsprzedałem budy firmie - i tak mi się wydaje, że o to im chodziło.
Ogólnie to mi żal bo dużo serca i zapału w to włożyłem razem z żoną, a firma wydaje mi się, że bardzo nie fair postępuje wobec swoich biorców (na maxa wycisnąć jak najwięcej dla siebie) a biorca niech sobie radzi.
Wiem, że nie jestem jedyną osobą, która zrezygnowała z tej firmy, a to oznacza, że nie chodzi o to, ża ja czy ktoś inny kto zrezygnował nie jest przedsiębiorczy tylko o to, że firma poprostu jest nie fair.

PS
Wcześniej zasięgałem jezyka o tej firmie nawet u tega całego prezesa tej strony, był mail na stronie do niego i można było zadać pytanie, ale nie dał mi żadnej odpowiedzi pisząc mi, że nie jest doradcą - to się pytam po jakiego grzyba jest ta strona i był mail do niego (bo już chyba nie ma). Wydaje mi się, że jakaś weryfikacja firm powinna istnieć.
pozdrawiam

Dreamer 16.10.2004 *.komp06.kknjo.univ.gda.pl

24
Do YaRo.
Trzymam kciuki. Ja w pierwszym dniu miałem ok. 60 wpłat później rosło a na końcu spadło baaaardzo. No ale to w konkurencji. A z tym programem w MIESZKU to słyszałem już w lutum, że mają wprowadzać w kwietniu.

Pozdrawiam

YaRo 16.10.2004 *.pa201.gorlice.sdi.tpnet.pl

71
Dreamer No dzieki za trzymanie kciuków mam nadzieje że sie przyda jakby co. Jak wspomniałem u mnie reklamacja raczej nie ma Co najwyzej jako wadę można uznac fakt że ciut długo to jednak idzie Pocieszam się jednak tym (i klientów tez) że na poczcie jest to realizowane dłużej i drożej Z tym tylko że jakby co to na poczte nikt ryja drzeć nie pójdzie a do prywatnej firmy od razu. Aby uniknąc choć części zasmuconych klientów postawiłem przy kasach informacje o tym iz data na rachunku oznacza termin księgowania kasy u wystawcy rachunku a nie wpłaty A jesli się chce by było terminowo to powinno się wpłacac conajmniej trzy dni wczesniej
Co do programu to faktycznie historia trwa już dość długo i nie bardzo wiem czem to idzie że tak się przeciaga tym bardziej że centrala już na nim pracuje Miło by było jakby ktoś z MIESZKA sam się w tym temacie na forum wypowiedział

adam 16.10.2004 *.ed146.internetdsl.tpnet.pl

38
w roli scisłosci pragne dodac iz poczta polska od 1 lipca realizuje polecenia przelewu w ciagu jedego dnia roboczego.
p.s.
strasznie mnie to zszokowało...

Streamers 16.10.2004 *.serwer.tvgawex.pl

Do Dreamer
Mam jeszcze do ciebie pytanie. Do ilu rachunków doszedłeś obsługiwanych na dzień. Firma tra musiała zaoferować ci niezłe pieniadze skoro sprzedales im swoje punkty?

YaRo 16.10.2004 *.internet.esko.pl

71
ADAM no to musze przyznać że i ja jestem zaszokowany tym faktem !! Poczta aż takie zmiany poczyniła ?? Hmm a ile drożej to kosztuje aby było w jeden dzień ??

adam 17.10.2004 *.ed146.internetdsl.tpnet.pl

38
Powiem ci że nie pobiera za to dodatkowej opłaty ( tylko 0,5% minimum 3,5pln :)). pomimo iż to także moja konkurencja to wcale jej nie lekceważe, nowa usługa jaką odkryłem to opcja placenia rachunków u listonosza podczas domowej wizyty w tej samej cenie.
JEDNYM Z BŁEDÓW LUDZI TEJ BRANŻY JEST SAMOZACHWYT I NIE INTERESOWNIE SIE KONKURENCJA.

pozdrawiam wszystkich przedsiębiorczych!

YaRo 18.10.2004 *.internet.esko.pl

71
No i mam zgrzycik z MIESZKIEM a dokładniej z Panem N który zajmuje się siecia itp Na moją zapytanie odnośnie programu udzielił mi odpowiedzi że już lada dzień ale jeśli jestem gotowy technicznie to w sumie w kazdej chwili Zadałem jedno banalne pytanko miał sie zorientowac co i jak i do 5 minut oddzwonić To było gdzies tak o 12 w południe tymczasem u mnie teraz dochodzi już 20.30 a tu telefonu niet Hmmm
Co do konkurencji ja jej nigdy nie lekceważe Najważniejsze by zawsze być krok przed nią Znalezłem też wspaniały patetn na wykoszenie klientów konkurencji Narazie zapoznałem z projektem znajomych i sa pod wrażaeniem Reklama idzie do mediów już jutro

Streamers 18.10.2004 *.serwer.tvgawex.pl

YaRo Czy mógłbyś przybliżyć swój pomysł. Bardzo by mi sie przydał.

Streamers 18.10.2004 *.serwer.tvgawex.pl

Moj email streamers@o2.pl

Bartek_1978 19.10.2004 *.bbl13.neoplus.adsl.tpnet.pl

6
Witam
Powiedzcie mi jak wysoka jest prowizja za wpłatę w punkcie kasowym i ile z tego zostaje dla franchisobiorcy?

YaRo 19.10.2004 *.pa201.gorlice.sdi.tpnet.pl

71
prowizja jest zależna od rodzaju wpłaty tzn za co to konkretnie jest Cenniki masz w każdym punkcie MIESZKA w zasadzie ceny w całym kraju są jednakowe (indywidualnie ustala się tylko opłaty za gaz i energie 0,99 lub 1,5) Co do prowizji proponuje skontaktowac się z właściwym dyrektortem regionu w którym mieszkasz i odpowie ci dokładnie bowiem ja niechciałbym mówić o tym publicznie Nie pamietam czy to jest zastrzezone umową czy nie dlatego odwiedz strone www.pfmieszko.pl i tam znajdziesz namiary na ludzi do kontaktu

YaRo 19.10.2004 *.80.48.175.4

71
MEGA HIT DNIA: dzisiaj miałem wyjątkową okazję do rozmowy telefonicznej z Panem Bartłomiejem Urbanowiczem. Ogromne zdziwienie odmalowało się na mej twarzy gdy głos w telefonie który do mnie zadzwonił przedstawił się. Właściciel firmy MIESZKO okazał sie osobą niezywkle kompetentną i rzeczową Rozwiał wiele moich wątpliwości, przedstawił plany sieci na najbliższe dni - w tym miejscu kilka zdań - jesli fakty z rozmowy okażą się realne a wiele na to wskazuje że tak, to przy ciut większym zaangazowaniu agentów sieci typu Grosik, Inkaso i inne będą mogły się schowac jesli idzie o prędkośc realizacji zleceń MIESZKO bedzie w zasadzie realizowac płatności tak jak bank tzn z dnia na dzień a nie jak dotychczas około 4 - 5 dni Patent jest niezwykle pomysłowy, praktyczny i nowoczesny.
Ponadto podczas ponad 40 minutowej (!!!) rozmowy pan Urbanowicz w niezwykle miły i fachowy sposób odpowiedział na wiele moich pytań, a także zapoznał się z kilkoma moimi sugestiami co do funkcjonowania sieci. Jesli pewne z moich pomysłow uda się wdrożyc i dołożyć do tego zamierzenia Pana Bartłomieja MIESZKO bedzie mógł być powaznym konkurenetm dla banków (w dziedzinie płatności oczywiscie, pod wzgledem cen i czasu realizacji) z którym trzeba sie będzie mocno liczyć.
Reasumując jesli ktoś się zastanawia nad wejściem do sieci Stwierdzam że może przestać się zastanawiać i wchodzić
P.S w przyszłym tygodniu w moich punktach ruszają komputery z programem, wrtażenia wkrótce ;-))

YaRo 21.10.2004 *.pa201.gorlice.sdi.tpnet.pl

71
no i dzisiaj podpisałem umowe na kolejny lokal w którym otwieram oczywiście punkt MIESZKO A wiec w ciągu miesiąca będzie to już trzeci A za chwilke podbój kolejnych miast

Mariusz 21.10.2004 *.bit17.neoplus.adsl.tpnet.pl

acha czyli otworzyłeś w ciagu miesiąca 3 lokale
tak??

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.