Makarun Spaghetti and Salad

Makarun
Informacje o systemie franczyzowym
Opis systemu franczyzowego

Sieć spaghetterii Makarun Spaghetti and Salad posiada już 25 punktów gastronomicznych, w tym 24 jednostki w Polsce oraz 1 w Hamburgu. Jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy sprzedaż włoskiego spaghetti z sosami w formie „take away”, co w 2016 roku zaowocowało otrzymaniem prestiżowej nagrody Food Business Award w kategorii “Fast-food”,a w 2017 roku zostaliśmy finalistami w tej kategorii, potwierdzając pozycję najlepszej na rynku polskim sieci serwującej szybkie jedzenie oraz wyróżnieniem w kategorii “efektywny rozwój marki”. Sukces na rodzimym rynku wpłynął na decyzję o rozszerzeniu oferty franczyzowej na terytorium Unii Europejskiej. W marcu 2017r. otworzyliśmy pierwszy punkt za granicą, a dokładniej w Centrum Handlowym MUNDSBURG w Hamburgu.

Połączenie atrakcyjnej marki, wyśmienitego włoskiego makaronu spaghetti z sosami sprzedawanego w charakterystycznych pomarańczowych kubeczkach sprawiło, że nasz pomysł przypadł do gustu tysiącom zadowolonych klientów, którzy regularnie do nas wracają. Dowodem na to są również nasi zadowoleni Franczyzobiorcy, którzy otworzyli więcej niż jeden punkt Makarun(w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie) lub wykupili wyłączność na całe miasto (Rzeszów, Katowice).

Największymi atutami sieci Makarun Spaghetti and Salad są:

 • stosunek jakości do ceny - nasze dania posiadają unikalny smak, jest to wynikiem stosowania produktów wysokiej jakości, bez konserwantów oraz włoskiego makaronu z pszenicy Durum. Poziom cenowy czyni z nas lidera na rynku małej gastronomii, jednocześnie tworząc nasz produkt jedną z najtańszych propozycji obiadowo-lunchowych zaczynających się już od 8,90 zł. Dzięki temu udowadniamy, że posiłki mogą być zdrowe mimo konkurencyjnej ceny,
 • niskie koszty inwestycyjne z atrakcyjną stopą zwrotu - zwrot inwestycji od roku do dwóch lat, konkurencyjna cena zarówno w cenie franczyzy, jak i w koszcie inwestycyjnym,
 • atrakcyjna marka i aranżacja wnętrz - dobra lokalizacja, wybór odpowiedniego lokalu, a także nowoczesna aranżacja wnętrza, wpisująca się w ekologiczny styl projektowania jest kluczem do sukcesu. Dodatkowo charakterystyczne, pomarańczowe opakowania w połączeniu z czerwonymi widelcami, doskonale wyróżniają się na ulicach i są żywą reklamą naszej marki,
 • wygoda klientów - praktyczne, nowoczesne opakowania przystosowane są do spożywania naszych makaronów w lokalu, a także „w biegu” wpisując się w popularny obecnie trend street food. Również niski czas oczekiwania na wydanie dania (poniżej 1 minuty) służy komfortowi klientów,
 • aktywny marketing i sprzedaż - specjalnie wyszkolony personel, który zapewnia obsługę na najwyższym poziomie. Dodatkowo działalność w mediach tj. Facebook, Instagram, Tripadvisor, Foursquare, Groupon pozwalająca dotrzeć nam do wielu klientów, a prowadzone akcje promocyjne przyczyniają się do wzrostu popularności marki. Współpracujemy również z firmami takimi jak Lux Express oraz Wizz Air, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród naszych zagranicznych partnerów.

Jednostki własne

2 (Kraków, Poznań)

Jednostki franczyzowe

23

Zdjęcie punktu systemu
kolaż Makarun
Informacje dla franczyzobiorcy
Wsparcie dla franczyzobiorcy

Franczyzobiorcy zapewniamy:

 • dołączenie do największej sieci spaghetterii w Polsce Makarun, która dynamicznie się rozwija,
 • pomoc w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji przed podpisaniem umowy,
 • niski poziom ryzyka zapewniony przez wypracowane standardy i sprawdzony przepis na biznes,
 • wysoki jakościowo produkt w atrakcyjnej cenie,
 • rozpoznawalną i nowoczesną markę,
 • różnorodność klientów - od studentów po pracowników korporacji,
 • produkt wpisujący się w popularny trend street food,
 • wsparcie marketingowe,
 • kompletny pakiet szkoleń z zakresu przygotowania potraw, rekrutacji aż po obsługę klientów,
 • pomoc w przystosowaniu lokalu oraz standaryzację aranżacji wnętrz,
 • merytoryczne wsparcie w prowadzeniu biznesu przez doświadczonych przedsiębiorców.

Tutaj możesz nas znaleźć i polubić:

www.facebook.pl/MakarunPL

www.instagram.com/makarunpl/

W 2016 roku marka Makarun Spaghetti and Salad otrzymała nagrodę w prestiżowym konkursie “Food Business Award” w kategorii “Fast-food", potwierdzając pozycję najlepszej na polskim rynku sieci serwującej szybkie jedzenie, a także znaleźliśmy się wśród finalistów w kategorii “Efektywny rozwój marki”. Tutaj dowiesz się więcej!

Opinie w serwisach gastronomicznych:

Firmy z którymi współpracujemy:

 • Wizz Air - Rozszerzając naszą ofertę franczyzową na kraje Unii Europejskiej reklamowaliśmy naszą ofertę w katalogu linii Wizz Air. Zaowocowało to dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów zagranicznych.

 • Pyszne.pl - Niektórzy z naszych Franczyzobiorców zdecydowali się wprowadzić ofertę w dowozie. Za pomocą portalu pyszne.pl mogą dotrzeć do większej ilości klientów.

Przewidywana suma inwestycji
 • Wstępna Opłata Franczyzowa – 16 tys. zł,
 • Przystosowanie lokalu – od 110 tys. zł do 180 tys. zł netto (w zależności od stanu wyposażenia i powierzchni lokalu),
 • Miesięczna Opłata Franczyzowa – 800 zł + 3% od obrotu,
 • Opłata marketingowa - 1 tys. zł kwartalnie.
Podstawowe wymagania sieci
 • Powierzchnia lokalu: min. 20 m2,
 • Zaakceptowana lokalizacja: lokal znajdujący się w miejscu ze znacznym natężeniem ruchu pieszego.

Pakiety franczyzowe

 • Pakiet City - Poprzez wykupienie pakietu City Franczyzobiorca uzyskuje wyłączność oraz prawo do otwarcia dowolnej ilości spaghetterii Makarun na danym obszarze (np. w mieście wojewódzkim). Cena Pakietu City jest zależna od wielkości i atrakcyjności miasta.

Franczyza zagraniczna

 • Otwieramy również punkty franczyzowe za granicą – na terenie całej Unii Europejskiej na warunkach opisanych na naszej stronie. Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia licencji Master na cały kraj.
Informacje o franczyzodawcy
KST Gastro Group Marcin Szworak
ul. Żeromskiego 5, 37-710 Żurawica
691 254 638
franczyza@makarun.pl
www.makarun.pl
Osoba do kontaktu dla kandydatów

Marcin Szworak

Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do franczyzodawcy.
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon kontaktowy *
E-mail *
Jeżeli widzisz poniższe pole to pozostaw je puste.

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.