Pizzeria Stopiątka

Stopiątka
Informacje o systemie franczyzowym
Opis systemu franczyzowego

Koncept pizzerii o nazwie zaczerpniętej z kultowego samochodu z czasów PRLu - Syreny 105 powstał w 1998 roku, kiedy to Marcin Ciesielski wraz z żoną, właściciel sieci otwierzył pierwszą pizzerię Stopiątka w centrum Buska-Zdroju. Lokal bardzo szybko stał się ulubionym miejscem mieszkańców. To zasługa przede wszystkim pysznej pizzy i rodzinnej atmosferze.

Kolejnym punktem była Stopiątka Express, skoncentrowana na realizacji zamówień z bezpośrednią dostawą do klienta.

W kolejnych latach Marcin Ciesielski prężnie rozwijał działalność na rynku HORECA, zakładając firmę Mastergrupa, która dziś koordynuje pracę kilku firm z branży. Po latach doświadczeń zdecydował o stworzeniu konceptu franczyzowego opartego na sukcesie własnych Stopiątek. W 2008 roku powstała pierwsza placówka franczyzowa.

Obecnie Stopiątka to ogólnopolska sieć pizzerii, którą nadal z sukcesem zarządza Marcin Ciesielski wraz ze sztabem specjalistów współpracujących z franczyzobiorcami. Firma sukcesywnie umacnia pozycję w branży gastronomicznej, otwierając kolejne punkty na terenie całego kraju. Natomiast pizzerie Stopiątka w Busku-Zdroju urosły do rangi kultowych miejsc, gdzie mieszkańcy chętnie spędzają wolny czas.

Sieć Stopiątka oferuje dwa rodzaje placówek franczyzowych - tradycyjną pizzerię oraz mniejszy lokal Stopiątkę Express, stworzoną z myślą o realizacji zamówień na wynos z dostawą do każdego miejsca wskazanego przez klienta.

Jednostki własne

1

Jednostki franczyzowe

38

 

Zdjęcie punktu systemu
Pizzeria Stopiątka
Informacje dla franczyzobiorcy
Wsparcie dla franczyzobiorcy

W ramach współpracy franczyzowej sieć oferuje kompleksową wiedzę na temat biznesu, szkolenia na początku i w trakcie działalności. Dodatkowo partner sieci korzysta ze wsparcia zarówno struktur centralnych, jak i stałej opieki doradców regionalnych. Franczyzobiorca może również liczyć na pomoc przy projektowaniu, adaptacji lokalu zgodnie ze standardami wizualnymi sieci oraz pełnego wyposażenia. Franczyzodawca zapewnia też wsparcie w rekrutacji i szkoleniu pracowników pizzerii i obsługę logistyczną placówek.

W ramach współpracy franczyzowej oferujemy:

  • weryfikację lokalnego rynku pod względem konkurencji i analizę lokalizacji przyszłej pizzerii,
  • pomoc przy otwarciu pizzerii,
  • kompleksowe szkolenia z zakresu zarządzania biznesem, personelem oraz obsługi klienta,
  • gotowe i sprawdzone rozwiązania marketingowe opierające się na zabawie kultową stylistyką PRLu,
  • pełne wsparcie IT np. nowoczesny system zamówień on line na smartfony,
  • opracowaną i aktualizowaną dokumentację HACCP,
  • sekret pysznej pizzy i wszystkich dań z menu,
  • pełne wsparcie  sztabu specjalistów przez cały okres wspólpracy.

Pizzerie Stopiątka powstają w miastach poniżej 20 tys. mieszkańców i w dużych aglomeracjach. Placówki znajdują się na osiedlach mieszkaniowych, w centrach miast, przy głównych arteriach komunikacyjnych, a także w galeriach handlowych.

Aktualnie poszukujemy partnerów w całej Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem następujących miast:

Będzin, Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Grudziądz, Jaworzno, Katowice, Kielce, Knurów, Mikołów, Mysłowice, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Piekary Śląskie, Piotrków Trybunalski, Ruda Śląska, Rzeszów, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tarnów, Tarnowskie Góry, Toruń, Trójmiasto, Tychy i Zabrze.

Przewidywana suma inwestycji

60 -140 tys zł.

Wysokość kwoty uzależniony jest od modelu pizzerii - tradycyjnej pizzerii Stopiątka lub typu "ekspres" Stopiątka Express.

Kwota pokrywa całą inwestycję, czyli m.in. zaplecze gastronomiczne wraz z profesjonalnym sprzętem kuchennym, wyposażenie i wystrój sali jadalnej, kompleksowy projekt i branding lokalu oraz podstawowy remont. Zwrot inwestycji następuje średnio po ok. roku.

Podstawowe wymagania sieci

Wśród naszych franczyzobiorców najchętniej widzimy osoby zaangażowane w swoją pracę, energiczne i chcące się uczyć.

Informacje o franczyzodawcy
Mastergrupa
ul. Bohaterów Warszawy 102E, 28-100 Busko Zdrój
790 790 102
(22) 584 91 40
kontakt@mastergrupa.pl
www.105.pl
Osoba do kontaktu dla kandydatów

Adrian Bąk

Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do franczyzodawcy.
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon kontaktowy *
E-mail *
Jeżeli widzisz poniższe pole to pozostaw je puste.

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.