01.10.2011

Maciej Zień: Portfel szyty na miarę

- Jestem otwarty na współpracę, chociaż byłbym bardzo wymagającym franczyzodawcą. Pragnę, aby moja marka pozostała synonimem luksusu i perfekcji – mówi Maciej Zień, projektant mody i wnętrz, stylista, właściciel butików.

Jest pan uważany za ulubionego projektanta celebrytów. W jaki sposób przekonuje pan gwiazdy do kupna kreacji marki Zień?
Między projektantem a każdą klientką – niezależnie od stopnia jej popularności – musi istnieć chemia. Bez niej kreacja nie będzie udana. To trochę takie wzajemne znajdowanie siebie. Mam nadzieję, że klientów przyciągają głównie moje kreacje, nie tylko fakt, że są noszone przez znane osoby.

Maciej Zień projektant

Myślę o otwarciu kolejnych sklepów. Jestem otwarty na współpracę, chociaż byłbym bardzo wymagającym franczyzodawcą. Pragnę, aby moja marka pozostała synonimem luksusu i perfekcji.
Maciej Zień, projektant mody i wnętrz, stylista, właściciel butików

Jest pan również właścicielem dwóch butików w Warszawie. Byłby pan w stanie oddać swój sklep w zarządzanie franczyzobiorcy?
Oprócz dwóch butików w stolicy moje projekty dostępne są także w multibrandowym butiku La Fabu w Poznaniu, gdzie sprzedawane są również kreacje Natalii Jaroszewskiej, Łukasza Jemioła i Mariusza Przybylskiego. Myślę o otwarciu kolejnych sklepów. Jestem otwarty na współpracę, chociaż byłbym bardzo wymagającym franczyzodawcą. Pragnę, aby moja marka pozostała synonimem luksusu i perfekcji. Moim potencjalnym franczyzobiorcom musiałyby przyświecać podobne idee.

Sygnuje pan swoim nazwiskiem jedną z kolekcji płytek ceramicznych. Na czym polega pana rola w jej przygotowaniu?
Kolekcje ceramiki dla Tubądzina projektuję od podstaw, uczestniczę w każdym etapie produkcji. Jak już wspominałem, jestem perfekcjonistą, mam wyraźną wizję swojej marki i nigdy nie zgodziłbym się na podpisywanie moim nazwiskiem cudzych pomysłów. Również w przypadku Tubądzina jestem w stu procentach zaangażowany w powstawanie kolekcji. Początkowo nie miałem pojęcia o projektowaniu płytek ceramicznych i ich produkcji. Szybko jednak złapałem bakcyla i obecnie przygotowuję piątą i szóstą linię. Sprawia mi to ogromną frajdę. Szczególnie, kiedy mogę wykorzystywać własne płytki w projektowanych przeze mnie wnętrzach.

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku Własny Biznes Franchising nr 9/2011

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

PRENUMERATA miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING

 
Prenumerata Własny Biznes

Zamawiając roczną prenumeratę otrzymujesz niższą cenę niż w kiosku. Prenumerata kosztuje tylko 39 zł i obejmuje 12 wydań miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING. Magazyn jest wysyłany co miesiąc pierwszego dnia sprzedaży prosto do Twojego domu, a przesyłka nic Cię nie kosztuje.

Więcej informacji

Cena netto
36.11 zł
VAT
2.89 zł
Cena brutto
39.00 zł