Barwa ma znaczenie

Piątek
20.12.2013
Kolorystyka strony internetowej i logotypu mówi wiele o firmie i jej produktach. Sprawdź, co dla twoich klientów oznaczają określone barwy.
 

Kolory wpływają na ludzkie uczucia i emocje – odpowiednio zastosowane mogą korzystnie wpływać na liczbę odwiedzających twoją stronę internautów. Do najpopularniejszych barw używanych przez znane marki należą: czerwień, żółć, niebieski i czerń połączona z bielą.

  • CZERWONY: przyciąga uwagę. Symbolizuje zapał, energię, błyskotliwość, szybkość przekazu, gotowość do działania.
  • POMARAŃCZOWY: może wywoływać różne emocje, w zależności od zastosowania, np. żywiołowość i szybkie działanie albo witalność, spontaniczność i silne poczucie własnej wartości. Kolor często używany w e-sklepach dla opcji kupowania.
  • ŻÓŁTY: kojarzy się z pozytywną energią, świeżością i kreatywnością. Żółte elementy na stronie internetowej przyciągają uwagę, ale nie zawsze wpłyną korzystnie na sprzedaż. Żółć kojarzy się bowiem również z podstępem i wyrachowaniem. Dobrze sprawdza się natomiast na stronach prywatnych gabinetów psychologicznych i firm konsultingowych - to ulubiona barwa osób, które są świetnymi doradcami, potrafią wysłuchać i pomóc.
  • ZIELONY: symbol bogactwa i prestiżu. Podkreśla dążenie do wzbogacenia się i maksymalnego wykorzystania wszystkich możliwości. Używany również na internetowych stronach salonów kosmetycznych lub e-sklepów ze zdrową żywnością wskazuje na silne powiązanie z naturą i zdrowym podejściem do życia.
  • NIEBIESKI: często stosowany na stronach banków i agencji ubezpieczeniowych. Wzmacnia poczucie zaufania, oznacza odpowiedzialność, niezawodność i pewność w działaniu. Dobrze sprawdza się w e-sklepach, gdzie nie ma możliwości odbioru osobistego, wyłącznie z opcją płatności przez internet.
  • SZARY: kolor neutralny, który w połączeniu z inną barwą tworzy kontrastowe tło. Symbol elegancji, profesjonalizmu i wysokiej jakości. Sprawdza się w e-sklepach sprzedających produkty z górnej półki.
  • CZARNY: z jednej strony oznacza ponadczasowość, doświadczenie. Często stosowany w promocji wyszukanych, niebanalnych produktów lub usług. Z drugiej strony czerń uważa się za kolor pozbawiony emocji, symbolizujący silną wolę, ale i dystans, dlatego w projektach stron internetowych używa się go oszczędnie.
  • (awh)


POPULARNE NA FORUM

Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I am here to put as much weigh as I can to make your points asserted. Well this can be said about some of the available dissertation writing help and assignment help

93 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great work and indeed this is why you are able to turn a seemingly gigantic issue to an easy to summarise work thanks largely to your efforts. essay writing service

93 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

In order to accomplish academic success you can take professional help to write my assignment cheap UK.

93 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Kwiaciarnia: Biznes, który kłuje

Polecam również https://www.kwiaty-prezenty.pl/, dzięki którym zdobędziesz takie kwiaty jakie chcesz. Fajnie jest tam zrobione bo jest podział na kategorie....

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Własny biznes z małym kapitałem

Polecam www.reprograf.com.pl pomogą przy rozwijaniu własnej drukarni. Bogaty asortyment dobrej jakości sprzętów do druku i innych materiałów pomocniczych będzie w sam raz.

231 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - minion rush...

93 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

Pewnie że warto otworzyć taki sklep, teraz sklepy internetowe są jak najbardziej na topie, przecież każdy już kupuje online. Ważne że klient będzie zadowolony z...

34 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks a lot for sharing this great website.. have a nice day.. thanks. professional dissertation writers from singapore

93 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018