Jednym z pierwszych moich zadań po uruchomieniu salonu było pozyskanie do współpracy ekip montażowych. Nie było to trudne, gdyż wykonawcy zgłosili się sami wkrótce po otwarciu salonu, a część z nich to były zaprzyjaźnione, sprawdzone ekipy.
Andrzej Zawadzki, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu
Piątek
09.12.2016
Nie chciałem ryzykować, dlatego postawiłem na biznes franczyzowy – mówi Andrzej Zawadzki, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
 

Nim Andrzej Zawadzki został przedsiębiorcą z branży wyposażenia wnętrz, prowadził studio fotograficzne oraz był etatowym sprzedawcą w sklepie z oknami i drzwiami. Jak mówi, kusiła go perspektywa własnej firmy. Nie chciał jednak ryzykować, a że znał się na sprzedaży artykułów wykończeniowych, postanowił zainwestować w jeden z dostępnych na rynku systemów z tej branży. Zdecydował się na współpracę z DDD Dobre Dla Domu, bo jak mówi spodobała mu się elastyczność, ale i szeroki zakres wsparcia ze strony franczyzodawcy, którego doświadczył wkrótce pod podpisaniu umowy, na etapie poszukiwania lokalu i negocjowania warunków najmu. Jego sklep o powierzchni 150 m2 wystartował w październiku 2016 roku. Był to 44. salon sieci DDD Dobre Dla Domu i 41. franczyzowy.

Jednym z pierwszych zadań nowego franczyzobiorcy po uruchomieniu salonu było pozyskanie do współpracy ekip montażowych. – To jeden z wymogów sieci i element know-how, gdyż ok. 80. proc asortymentu DDD sprzedawana jest z usługą montażu – to był w zasadzie najmniejszy problem, gdyż wykonawcy zgłosili się sami wkrótce po otwarciu salonu, a część z nich to były zaprzyjaźnione, sprawdzone ekipy – wspomina franczyzobiorca.

Po dwóch miesiącach działalności Andrzej Zawadzki jest zadowolony. Mówi, że sklep jeszcze przez jakiś czas będzie wchodził na pożądany poziom obrotów, ale jest lepiej niż zakładał, zwłaszcza że znajomi przedsiębiorcy przestrzegali go przed trudnym startem. – Dla sklepu bez historii najważniejsza jest kampania marketingowa przed i po otwarciu – mówi Andrzej Zawadzki. – Współfinansowana przez centralę kampania znacznie ułatwiła mi start. Zakładam, że z czasem dojdę do momentu, w którym klienci będą sobie polecać mój salon, a to najlepsza reklama dla biznesu.

Nowy franczyzobiorca DDD dodaje, że we współpracy z siecią ceni sobie swobodę działania, ale też silne wsparcie organizatora systemu. – To dobrze, jeśli franczyzodawca nie występuje z pozycji siły w relacjach z franczyzobiorcą, ale swoją pozycją potrafi go wspierać, choćby przy negocjowaniu warunków najmu czy w kontaktach z dostawcami.

DDD Dobre Dla Domu to sieć sklepów z podłogami, drzwiami oraz akcesoriami. W swoim modelu biznesowym firma postawiła na specjalizację oraz ofertę ze średniej i wyższej półki. Firma dopuszcza też możliwość łączenia salonu DDD ze sklepami z branż pokrewnych, np. z wyposażeniem łazienek czy meblami. Aby zostać franczyzobiorcą sieci DDD Dobre Dla Domu, należy dysponować kwotą min. 50 tys. zł.


Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz
/36/
ZOBACZ WIĘCEJ

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Atrakcyjne biznesy /01.05.2018

Podpowiadamy, w który biznes warto zainwestować, gdy ma się 50 lub 100 tys. zł oszczędności. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić burgerownię, biuro podróży, produkcję drukarek 3D i sklep z odzieżą do porodu. Prezentujemy pomysły na własny bank za 40 tys. zł. Zdradzamy tajniki franczyzy.

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

Urządzą mieszkańców /27.02.2018

W Malborku ruszył kolejny franczyzowy sklep DDD Dobre Dla Domu.

Zapowiada się obiecujący rok /30.12.2017

Paweł Soroka, dyrektor działu wsparcia sprzedaży DDD Dobre Dla Domu opowiada o perspektywach branży wyposażenia wnętrz.

POPULARNE NA FORUM

Porady na temat budowy i wykończenia domu.

A czy ktoś z was rozważał wybór domu przyjaznego środowisku? Drewniany, bezsmogowy - dla mnie to bardzo ważny temat, jestem świadoma tego jaką krzywdę robimy naszej...

10 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Nawadnianie ogrodów

Polecam w tym temacie zlecenia takiej usługi specjalistom! Dla klientów z mazowieckiego całkiem dobrą oferta ma ta firma http://www.zakogrody.pl/ Korzystając z ich...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

myślę, że pod wynajme fajną okolicą jest Krowodrza albo Zabłocie, bo jest fajny dojazd do centrum i dużo nowych osiedlii.. ja w zeszłym roku kupiłam mieszkanie na...

313 wypowiedzi
ostatnia 11.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Urządzając dom nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, na https://klusdesign.pl/ można znaleźź profile LED oraz inspiracje jak można je zamontować.

10 wypowiedzi
ostatnia 10.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Możliwości jest mnówstwo i osobiście w wykończeniach najbardziej odpowiadają arnacje świetlne a mianowicie profile z taśmami led jak tu np w podłodze...

10 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Donica domowa

Amazing article thanks or sharing. fireboy and watergirl

2 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018
Jaki impregnat do impregnacji kostki brukowej ?

Hi guys, your blog' s design is simple and clean and i like it. Greets! 192.168.l.l

2 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018
Sklep z częściami do Ursusa

Mój mąż prowadzi gospodarstwo rolne i sama też zaczęłam się od jakiegoś czasu interesować tym tematem... W naszym Ursusie popsuł się silnik Ursus C-360 i musimy do...

1 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018