Przystąpienie do sieci Wakacyjny Świat nie wiąże się z dużymi kosztami. Nie ma opłaty wstępnej. Na starcie franczyzobiorca musi zainwestować w wewnętrzne i zewnętrzne obrandowanie placówki (np. kasetony lub tablice z nazwą).
Wtorek
02.05.2017
Monika Wasilewska długo marzyła o własnym biurze podróży. Aż w końcu zdecydowała się na współpracę z siecią Wakacyjny Świat. Jak ją ocenia?
 

– Sama bardzo lubię podróżować – opowiada Monika Wasilewska. – A własne biuro podróży od dawna było moim marzeniem. Kiedy więc stało się tak, że odeszłam ze swojej poprzedniej pracy, postanowiłam wreszcie to marzenie zrealizować.
Nasza rozmówczyni przyznaje, że od razu pomyślała o przyłączeniu się do którejś z sieci. Wiedziała, że próba wystartowania w nowej branży na własną rękę byłaby raczej skazana na niepowodzenie.
– Po pierwsze rynek jest mocno nasycony. Po drugie niezrzeszonemu biuru, zwłaszcza dopiero raczkującemu, niełatwo jest nawiązać współpracę z touroperatorami – mówi franczyzobiorczyni.
Po analizie różnych opcji jej wybór padł na franczyzową ofertę sieci Wakacyjny Świat. W 2013 roku otworzyła w podwarszawskim Milanówku biuro Optimum Travel.
– Franczyzodawca wprowadził mnie w branżę, nauczył dosłownie wszystkiego – dodaje Monika Wasilewska. – Co ważne, zawsze mogłam i mogę zadzwonić, jeśli pojawi się jakiś problem.

Franczyza all inclusive

Do sieci Wakacyjny Świat mogą przyłączać się zarówno biura nowe, dopiero powstające, jak i te, które już od dawna funkcjonują na rynku. W tej chwili sieć zrzesza ich już 105, w miastach różnej wielkości.
– Oczywiście duże miasta, to od razu większa liczba potencjalnych klientów. Ale trzeba liczyć się też z większą konkurencją – podkreśla Jolanta Kołodziejczyk, wiceprezes zarządu Travel Network, właściciela sieci Wakacyjny Świat. – Z drugiej strony mniejsze miasto także może okazać się świetnym rynkiem. W swojej sieci mamy placówki, które bardzo dobrze radzą sobie nawet w kilkunastotysięcznych miejscowościach.
Przystąpienie do Wakacyjnego Świata nie wiąże się z dużymi kosztami. Nie ma opłaty wstępnej. Na starcie franczyzobiorca musi zainwestować w wewnętrzne i zewnętrzne obrandowanie placówki (np. kasetony lub tablice z nazwą). Jeśli biuro jest nowe, powinno od razu dostosować swoje wnętrze i wyposażenie do standardów sieci. Jeżeli natomiast mamy do czynienia z funkcjonującą już na rynku placówką, nie musi ona od razu zmieniać aranżacji, ale może zrobić to np. przy najbliższym remoncie. Opłata miesięczna wynosi 250 zł. Jeśli franczyzobiorca chce mieć własną stronę internetową, dodatkowo płaci 150 zł miesięcznie.
– W zamian dajemy naszym franczyzobiorcom niejako pakiet all inclusive dla biur podróży – mówi Jolanta Kołodziejczyk. – Po pierwsze to bardzo szeroka oferta turystyczna, aż 47 touroperatorów. Do tego wszelkie narzędzia sprzedażowe, systemy rezerwacyjne, najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, np. rozmowy on-line z klientem, przesyłanie ofert na smartfony. Zapewniamy również szeroki pakiet szkoleń, które organizujemy kilka razy w roku: ze znajomości produktu, technik sprzedaży, obsługi klienta, posługiwania się systemami rezerwacyjnymi itd. Wiele szkoleń ma wygodną formułę webinarów. Kolejnym naszym atutem jest silne wsparcie marketingowe.

Czas, by się rozkręcić

Monika Wasilewska przyznaje, że przez pierwszy rok budowała bazę klientów. Zainwestowała w marketing: ulotki, plakaty, bilbordy przy trasie Warszawa – Grodzisk. Podczas ulicznych promocji przechodnie dostawali gadżety firmowe i katalogi z ofertą. Po jakimś czasie biuro zmieniło lokalizację. Teraz mieści się w centrum miasta, przy dworcu PKP, co też pomaga w dotarciu do klientów – po prostu jest widoczne dla większej liczby osób.
– Milanówek to małe miasto, ale ma wielu zamożnych mieszkańców. Grupa klientów jest więc duża. Jednak trzeba zapracować na swoją wiarygodność, bo ludzie są ostrożni. Nie chcą powierzyć swoich pieniędzy komuś, kto za chwilę może zniknąć z rynku – mówi franczyzobiorczyni Wakacyjnego Świata. – Dzięki przystąpieniu do sieci w mojej ofercie znalazły się imprezy największych touroperatorów. Zadowoleni klienci zaczęli do mnie wracać i polecać mnie swoim znajomym. Teraz mam bardzo dużą dynamikę sprzedaży.


POPULARNE NA FORUM

Przewóz osób

Wyglada dobrze!

2 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Przewóz osób

Witam, chciałbym dla pracowników firmy, zorganizować wyjazd integracyjny. Właściwie wszystko mam już wybrane (lokal za miastem, menu, atrakcje, itp.). Brakuje mi tylko...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Domki nad Jeziorem

This site was... how do you say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Many thanks! Happy New Year Quotes Happy New Year wishes

2 wypowiedzi
ostatnia 21.10.2018
Hotel - wasza opinia

Czy ktoś z Was korzystał z ofert Moon Hostel? Z tego co przeczytałem na ich stronie internetowej to posiadają naprawdę fajne i tanie noclegi. Może ktoś z Was mi powie...

1 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Domki nad Jeziorem

Witam, mam taki pomysł aby zakupić kawałek działki nad jeziorem z linią brzegową i postawić 4 domki drewniane plus do tego altanki , 2 domki z sauną. Do tego jakiś...

2 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Można pomyśleć o agroturystyce, ten rynek się rozwija. Ludzie coraz częściej wybierają gospodarstwa agroturystyczne niż duże hotele. Jakbyście szukali ładnych...

11 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Bogaci otwierają hotele

This is a great post. I like this topic. free pc games

13 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018