Pieniądze w roboczych ubraniach

Franczyzobiorca Mobile Worker musi mieć na inwestycję zarezerwowane ok. 5 tys. euro. W tej kwocie mieści się pierwsza wpłata za leasing samochodu dostawczego (14,5 tys. zł), a także transport i zakwaterowanie w związku ze szkoleniem w Danii.
Poniedziałek
29.05.2017
Duńska firma Mascot, produkująca odzież roboczą, szuka franczyzobiorców w Polsce.
 

Mascot International to duńska firma rodzinna, która produkuje odzież roboczą i obuwie ochronne. W Polsce funkcjonuje od kilku lat, ale w tym roku postanowiła uruchomić koncept franczyzowy w naszym kraju. – Dawniej trudno było sprzedać odzież roboczą z górnej półki w Polsce, ponieważ firmy nie zwracały uwagę na jakość takiej odzieży, swobodę ruchu i komfort. Jednak dzisiaj wiele firm dobrze sobie radzi, osiągają spory zysk i coraz częściej zwracają uwagę na prezencje swoich pracowników fizycznych. Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu sieci franczyzowej w Polsce – tłumaczy Peter Postawa, project menedżer w Mascot International.

W ostatnim miesiącu firma podpisała już dwie umowy franczyzowe w Polsce. Franczyzobiorcy będą mogli działać w 19 regionach, na które Mascot podzielił Polskę. W każdym regionie franczyzobiorca będzie miał wyłączność, ale jeden franczyzobiorca może również obsługiwać więcej regionów.

Zadaniem franczyzobiorcy Mascot będzie wyszukiwanie firm, które korzystają z odzieży i obuwia roboczego oraz kontakty z nimi w celu prezentacji kolekcji Mascot, tak, żeby pracownicy mogli zobaczyć i przymierzyć ubrania.

Nie czekamy na klienta, żeby odwiedził sklep. Nasz sklep jedzie do klienta i prezentuje wybraną kolekcję – mówi Peter Postawa.

Franczyzobiorca będzie zarabiał na sprzedaży odzieży roboczej i obuwia, które może kupić w Mascot z dużym rabatem, a sprzedać po cenie wyjściowej.

Mamy ponad 3 mln produktów w magazynie i gwarantujemy dostawy w ciągu 3-4 dni od drzwi do drzwi. Przy tym są one bezpośrednie, realizowane poprzez elektroniczne zamówienie – zapewnia Peter Postawa.

Franczyzobiorca musi założyć działalność i mieć na inwestycję zarezerwowane ok. 5 tys. euro. W tej kwocie mieści się pierwsza wpłata za leasing samochodu dostawczego (14,5 tys. zł), a także transport i zakwaterowanie w związku z szkoleniem w Danii. Mascot nie pobiera żadnych opłat franczyzowych. Umowa jest zawierana na 5 lat i po tym czasie można ją odnowić. Miesięczna opłata za leasing samochodu to ok. 2,5 tys. zł. Trzeba też wziąć pod uwagę koszt gwarancji bankowej, zabezpieczającej towar – rzędu 13 300 euro. Franczyzodawca twierdzi, że inwestycja może się zwrócić już nawet w ciągu kilku miesięcy.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz
/4/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Imprezy integracyjne

Cześć, znalazłem firmę Raut która organizuje imprezy integracyjne dla firmy różnego porkoju od pikników po konferencje na prawdę warto właśnie sobie z socjalnych...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.09.2018
Jaki internet do firmy?

Kasia31 No niestety często jest tak, że te mobilne mają limit i nawet jak nie wzrastaja opłaty to zwalnia net do minimum. Kiedyś próbowałam i nawet maila nie mogłam...

8 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

Długopisy, kubki, to już przeżytek. Teraz lepiej postawić na coś co oryginalnego. Może np. power bank z logo firmy?

240 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Reklama w social media

Ja bardzo polecam pozycjnowanie bo dzięki niemu dotarłam do dużej liczby klientów ;) a pomogła mi w tym agencja z Wrocławia Proformat ;)

10 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Jak pozycjonować stronę internetową?

Myślę, że warto postawić na dobre, oryginalne teksty, odpowiednio zoptymalizowane pod SEO. Może warto też pomyśleć o prowadzeniu bloga.

188 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Jak pozycjonować stronę internetową?

Ja raz,że nie mam kompletnie czasu na to by to robić samemu. Dwa- wolałam zlecić pozycjonowanie swojej firmy , zaufanej agencji, która wczesniej dla mnie stworzyła...

188 wypowiedzi
ostatnia 26.08.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

Jeśli chcesz zamówić gadżety lub upominki reklamowe, a nie wiesz jakie będą najlepsze dla twojej branży, to skontaktuj się z firmą Lemach lemach.pl. Ich doświadczenie...

240 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

Moim zdaniem świetnym gadżetem reklamowym są kalendarze. Ogromny wybór z niesamowitymi możliwościami personalizacji znajdziesz na www.swiatkalendarzy.com

240 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018