Pieniądze w roboczych ubraniach

Franczyzobiorca Mobile Worker musi mieć na inwestycję zarezerwowane ok. 5 tys. euro. W tej kwocie mieści się pierwsza wpłata za leasing samochodu dostawczego (14,5 tys. zł), a także transport i zakwaterowanie w związku ze szkoleniem w Danii.
Poniedziałek
29.05.2017
Duńska firma Mascot, produkująca odzież roboczą, szuka franczyzobiorców w Polsce.
 

Mascot International to duńska firma rodzinna, która produkuje odzież roboczą i obuwie ochronne. W Polsce funkcjonuje od kilku lat, ale w tym roku postanowiła uruchomić koncept franczyzowy w naszym kraju. – Dawniej trudno było sprzedać odzież roboczą z górnej półki w Polsce, ponieważ firmy nie zwracały uwagę na jakość takiej odzieży, swobodę ruchu i komfort. Jednak dzisiaj wiele firm dobrze sobie radzi, osiągają spory zysk i coraz częściej zwracają uwagę na prezencje swoich pracowników fizycznych. Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu sieci franczyzowej w Polsce – tłumaczy Peter Postawa, project menedżer w Mascot International.

W ostatnim miesiącu firma podpisała już dwie umowy franczyzowe w Polsce. Franczyzobiorcy będą mogli działać w 19 regionach, na które Mascot podzielił Polskę. W każdym regionie franczyzobiorca będzie miał wyłączność, ale jeden franczyzobiorca może również obsługiwać więcej regionów.

Zadaniem franczyzobiorcy Mascot będzie wyszukiwanie firm, które korzystają z odzieży i obuwia roboczego oraz kontakty z nimi w celu prezentacji kolekcji Mascot, tak, żeby pracownicy mogli zobaczyć i przymierzyć ubrania.

Nie czekamy na klienta, żeby odwiedził sklep. Nasz sklep jedzie do klienta i prezentuje wybraną kolekcję – mówi Peter Postawa.

Franczyzobiorca będzie zarabiał na sprzedaży odzieży roboczej i obuwia, które może kupić w Mascot z dużym rabatem, a sprzedać po cenie wyjściowej.

Mamy ponad 3 mln produktów w magazynie i gwarantujemy dostawy w ciągu 3-4 dni od drzwi do drzwi. Przy tym są one bezpośrednie, realizowane poprzez elektroniczne zamówienie – zapewnia Peter Postawa.

Franczyzobiorca musi założyć działalność i mieć na inwestycję zarezerwowane ok. 5 tys. euro. W tej kwocie mieści się pierwsza wpłata za leasing samochodu dostawczego (14,5 tys. zł), a także transport i zakwaterowanie w związku z szkoleniem w Danii. Mascot nie pobiera żadnych opłat franczyzowych. Umowa jest zawierana na 5 lat i po tym czasie można ją odnowić. Miesięczna opłata za leasing samochodu to ok. 2,5 tys. zł. Trzeba też wziąć pod uwagę koszt gwarancji bankowej, zabezpieczającej towar – rzędu 13 300 euro. Franczyzodawca twierdzi, że inwestycja może się zwrócić już nawet w ciągu kilku miesięcy.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz
/4/
ZOBACZ WIĘCEJ

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tłumacz dla biznesu na Śląsku

A programy w stylu memoQ integration? Korzystał ktoś w pracy? https://knowledgebase.xtrf.eu/display/XTRFHelp/memoQ+Integration

2 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Windykacja we franczyzie

Great topic and franchising are based on a marketing concept which can be adopted by an organization as a strategy for business expansion. Topcelebs Jackets

7 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sale na konferencje i spotkania

Cześć, jeśli organizujecie konferencje albo jakieś spotkania to dobrą opcją jest wynajęcie sali na konferencje szczecin albo spotkania biznesowe żeby to było...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Agencja marketingowa - czy warto?

Jeżeli chodzi o kompleksowy marketing internetowy to mogę polecić firmę www.semline.pl . Zajmują się optymalizacją oraz pozycjonowaniem sklepu, kampanią Adwords oraz...

6 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Tłumacz dla biznesu na Śląsku

Tłumaczenia bywają niezbędną częścią prowadzenia biznesu, warto z nich korzystać, by móc prowadzić interesy z kontrahentami z wielu krajów. Dlatego polecam...

2 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Windykacja we franczyzie

Jeśli chodzi o jakiekolwiek kwestie związane z windykacją to ja polecam Kancelarię Dochodzenia Wierzytelności Ultimatum z Warszawy. Ci panowie naprawdę wiedzą co robią....

7 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018