06.06.2006

Sieć Century 21 w Polsce

Na rynek polski wchodzi właśnie jedna ze światowych sieci pośrednictwa obrotu nieruchomościami – Century 21.

Pod koniec czerwca firma wchodzi ze swoją ofertą franczyzową do Polski. Do końca 2006 roku planuje otworzyć placówki we wszystkich krajach Europy Środkowowschodniej. Powstanie również Akademia Century 21, która będzie kształciła przyszłych pośredników i ich pracowników. Ukończenie kursu ma być stopniem w rekrutacji, pozwolić na wybranie najlepszych z nich.

Do końca roku sieć Centrum 21 chce otworzyć 10 biur w Warszawie. W Polsce będzie zrzeszać istniejące na rynku firmy zajmujące się obrotem nieruchomościami. Będzie również poszukiwać osób chętnych do otwarcia nowych punktów. Firma, która zostanie członkiem sieci będzie musiała odprowadzać na rzecz franczyzodawcy kilka procent ze swoich obrotów. Dwa proc. dochodu biorca licencji będzie wpłacał na fundusz marketingowy.

W przyszłości Centrum 21 planuje rozszerzanie zakresu swoich usług – od zakupu nieruchomości, przez jej ubezpieczenie, kredyt a także o pomoc w przeprowadzce. Dla promocji marki sieć prowadzi dla wszystkich franczyzobiorców wspólny marketing, kampanie reklamowe i szkolenia. Mogą oni liczyć również na pomoc organizacyjną.

Organizacja Century 21 istniejąca od roku 1972, powstała w USA, posiada dziś 140 tys. pośredników i 8 tys. niezależnych biur w 46 krajach świata. Nie ma charakteru korporacyjnego, ponieważ firma stająca się częścią sieci, pozostaje niezależna zarówno prawnie jak i finansowo.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora