06.07.2006

Nie jadę na urlop, kupię sobie prezent

Bywa, że klienci latem wybierają upominki dla siebie - mówi Paweł Klimek dyrektor ds. sprzedaży licencji Galerii Prezentów.

Jakie upominki sprzedają się latem?
Początek lata to nie najlepszy okres dla naszej branży. Nie oznacza to oczywiście, że Galerie nie zarabiają. Latem klienci częściej wybierają upominki dla siebie albo dla znajomych, do których jadą z wizytą. W tym czasie do oferty nie wprowadzamy nowości, gdyż wyniki zmian nie będą miarodajne. Druga połowa sierpnia to już powrót do szkoły, a więc obserwujemy wzrost obrotów na artykułach piśmienniczych.

Czy wakacje to dobry czas dla franczyzobiorców?
Choć upominki to biznes sezonowy, powinien przynosić dochody także w wakacje. Tak właśnie pomyślana została Galeria Prezentów. Wiele też zależy od polityki centrum handlowego. Jeżeli w lipcu - tradycyjnym miesiącu wyprzedaży - są duże akcje promocyjne i centrum handlowe dobrze je rozreklamuje, to franczyzobiorcy na obroty nie narzekają.

A co się będzie działo w sieci, gdy minie lato?
Czekamy na kolejne otwarcia w Warszawie, w Poznaniu i w Krakowie. Ponadto w przyszłym roku otworzymy kolejne punkty m.in. w Gliwicach, Sosnowcu, Rybniku oraz w Lublinie. Galerie Prezentów pojawią się również w Galerii Legnickiej i najprawdopodobniej w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0