13.11.2006

Gadżet z marką

O trendach w poligrafii mówi Beata Chlewicka z sieci Print Terminal

Umieszczanie własnego logo na różnego rodzaju gadżetach: cukierkach, smyczach, długopisach staje się coraz bardziej popularne. Czy takie spersonalizowane zamówienia są przejawem mody czy raczej wymogiem rynkowym?
Promowanie i umacnianie własnej marki staje się właściwie nieodzowne, również w przypadku małych lokalnych firm i przedsiębiorców. Wizytówka czy karta biznesowa stały się środkiem komunikacji biznesowej ale i międzyludzkiej. Producent bez logo, czy usługodawca bez wizytówki są praktycznie skazani na niebyt. Przypominanie klientom o swoim istnieniu przy pomocy gadżetów jest utartą metodą w dużych koncernach. a dzięki niższym nakładom i przystępnym cenom zaczyna być osiągalne również dla małej i średniej firmy.

Czy przedsiębiorcy to jedyni klienci Państwa punktów?
Z poligrafii zaczynają masowo korzystać także zwykli klienci indywidualni drukując wizytówki, albumy ze zdjęciami, zaproszenia, kalendarze rodzinne czy np. własnego projektu fototapety. Print Terminal jest właśnie miejscem, w którym obok wysokonakładowej poligrafii również takie usługi są standardem.

Jaka jest przyszłość poligrafii w Polsce? Jak się będzie dalej rozwijać?
Patrzymy z optymizmem na przyszłość poligrafii w Polsce, a tym samym na przyszłość naszej sieci. Poligrafia i reklama są dziedzinami, które bez względu na koniunkturę gospodarczą są zawsze niezbędne. W gorszych czasach - aby pozyskać klienta, w lepszych - aby go utrzymać.

rozmawiała aw

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0