Monnari rusza do akcji

Wtorek
28.11.2006
W grudniu Monnari Trade zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych. Pieniądze uzyskane z emisji akcji spółka przeznaczy na rozwój sieci sprzedaży.
 

Długoterminowa strategia rozwoju firmy zakłada umocnienie swoje pozycji w segmencie odzieży dla kobiet powyżej 30 roku życia i rozbudowę sieci salonów zlokalizowanych w galeriach i centrach handlowych największych miast.

Jeszcze przed wejściem na giełdę Monnari chce uruchomić 6 salonów odzieżowych. Do 2008 roku spółka planuje otwarcie 50 salonów firmowych oraz 20 sklepów Pabia – marki przejętej w br. od pabianickiej spółki Pabia, która w 2005 roku ogłosiła upadłość (Monnari dysponuje jeszcze trzecią zakupioną marką - Hensel & Mortensen). Koszt inwestycji w sieć sprzedaży na terenie Polski oszacowano na kwotę 30 mln zł. Od 2007 roku firma planuje również rozwój poza granicami kraju i rozważa możliwości przejęcia innych firm odzieżowych.

Monnari posiada obecnie blisko 90 salonów, z czego 10 to salony działające w systemie franczyzowym. (aw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.