Redan w dół i bez porozumienia

W sklepach Top Secret sprzedaż w maju była o 5 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku
Poniedziałek
25.06.2007
Łódzka spółka, właściciel marek Troll i Top Secret, podała wielkość przychodów za ostatnie dwa miesiące.
 

Redan poinformował, że w kwietniu jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 23,3 mln zł i były o 3 proc. niższe niż w kwietniu 2006 r. Sprzedaż w sklepach Top Secret spadła o 7 proc., Troll zanotował spadek o 2 proc. Jedynie marka Textilmarket zanotowała wzrost i to duży, bo wynoszący 28 proc. Wyniki za maj znów były mniejsze. Przychody ze sprzedaży oszacowano na 21,4 mln zł i były o 10 proc. mniejsze niż w maju 2006 r.

Przychody firmy od stycznia do maja tego roku oszacowano na poziomie 96,8 mln zł i były o 1 proc. niższe niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Giełdowa spółka wciąż nie zawarła porozumienia z trzema kredytującymi ją bankami. Chodzi o zobowiązanie wynoszące ok. 50 mln zł wobec BRE, Pekao i Millenium. Sprawa miała zostać uregulowana do końca kwietnia, ale porozumienia wciąż nie ma. Jak zapewniają władze spółki, zostanie ono osiągnięte do końca tego miesiąca. W myśl umowy Redan spłaci do końca 2007 r. 7 mln zł kredytów.

(bog)
Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.