28.01.2008

RE/MAX otwiera w Polsce

RE/MAX, międzynarodowa sieć biur nieruchomości, przymierza się do otwarcia pierwszych placówek franczyzowych. Biura należące do franczyzobiorców, będą zlokalizowane we Wrocławiu, Zielonej Górze, Poznaniu, Szczecinie i Krakowie.

Do końca 2008 roku firma planuje otworzyć w Polsce 30-40 placówek na licencji. Stagnacja cenowa oraz prognozy analityków dotyczące droższych kredytów hipotecznych ostudziły rynek i utrudniły sprzedaż nieruchomości. – Obecnie czas sprzedaży nieruchomości wydłuża się – mówi Robert Herzig, konsultant ds. sprzedaży w RE/MAX. - Aby przyspieszyć transakcje, coraz więcej osób zgłasza się do agencji nieruchomości. Chcemy wykorzystać dobrą koniunkturę i rozwinąć sieć w większości dużych i średnich miast w Polsce.

Obecnie do RE/MAX należy ponad 7 tys. placówek w 67 krajach świata.

Strategia sieci zakłada również ekspansję na rynki dotychczas pomijane przez inwestorów. Obecnie rynek wtórny w mniejszych miastach zaczyna się rozkręcać. Według Roberta Herziga, takie miasta jak Bydgoszcz, Białystok czy Rzeszów staną się wkrótce bardziej atrakcyjne pod względem inwestycyjnym niż Warszawa czy Kraków. W przeciwieństwie do dużych miast, rynki mniejszych miejscowości nie są jeszcze ustabilizowane, a więc wzrost cen nieruchomości prawdopodobnie dopiero tam nastąpi. RE/MAX zamierza uruchomić w takich lokalizacjach swoje placówki zanim przybędą inwestorzy.

Aby zostać franczyzobiorcą RE/MAX, trzeba posiadać lokal o powierzchni minimum 50 m2 z możliwością rozbudowy. Przyszły partner nie musi mieć doświadczenia w branży, ponieważ osobiście nie zajmuje się sprzedażą nieruchomości. Jego zadaniem jest zarządzanie firmą, a zwłaszcza rekrutacja agentów i współpraca z nimi.

Sieć zapewnia szkolenia zarówno dla właścicieli biur, jak i dla agentów. Franczyzobiorcy otrzymują wiedzę z zakresu organizacji biura, natomiast agenci uczą się o handlu, rynku nieruchomości i praktyce prawnej. Obecnie do RE/MAX należy ponad 7 tys. placówek w 67 krajach świata.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora