03.10.2008

Biznes w archiwum

Francuska firma Novarchive specjalizująca się w ochronie i przechowywaniu informacji poszukuje partnera w Polsce.

W 2009 roku planuje wejść na Polski rynek. Usługi zewnętrznego archiwum są skierowane do firm, które chcą zwiększyć bezpieczeństwo, zminimalizować koszty oraz ryzyko i jednocześnie mieć przez cały czas dostęp do archiwizowanych danych. Prawidłowe przechowywanie dokumentów jest szczególnie istotne w sektorze finansowym (banki i firmy ubezpieczeniowe), farmaceutycznym i spożywczym oraz we wszystkich firmach, gdzie mamy do czynienia z dużą liczbą danych osobowych klientów.

W praktyce okazuje się, że przedsiębiorstwa często nie posiadają odpowiednich środków, aby we własnym zakresie prawidłowo zorganizować proces archiwizacji danych. Część firm nadal przechowuje dokumenty w miejscach do tego nieprzystosowanych, bez odpowiedniego zabezpieczenia i bez prowadzenia rejestru umożliwiającego potem sprawne odszukanie pożądanych informacji.

Firmy świadome zagrożeń związanych z utratą lub ujawnieniem danych, coraz częściej rezygnują z prowadzenia własnego archiwum i decydują się na skorzystanie z usług firm outsourcingowych specjalizujących się w archiwizacji dokumentów. Jest to wygodniejsze i tańsze rozwiązanie.

- Popyt na usługi tego typu w Europie Środkowo-Centralnej, w szczególności w Polsce ma tendencję wzrostową. Rynek usług zarządzania informacja będzie się dalej rozwijał, dlatego też postanowiliśmy wejść do Polski – zapowiada prezes Novarchive Marc Rocagel.

Francuska firma Novarchive jest obecna na rynku od 20 lat. Firma posiada 7 archiwów na terenie Francji oraz współpracuje z partnerami z Rumunii, Gujany Francuskiej oraz Karaibów. Partner otrzyma prawo do rozwoju Novarchive na terenie całego kraju, know-how przedsięwzięcia, przede wszystkim dostęp do specjalistycznych technologii archiwistycznych.

(ls) (el)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Liliya Sidelnyk

doradca we franczyzie
Napisz do autora