Aneta Fendorf, dyrektor zarządzający Mobilex
Poniedziałek
04.05.2009
O specyfice prowadzenia sieci sklepów medycznych opowiada Aneta Fendorf, dyrektor zarządzający firmą Mobilex.
 

Zarządza pani siecią sklepów medycznych Galeria Zdrowia. Czy klienci sklepów to wyłącznie chore osoby?
W Galerii Zdrowia dostępne są oprócz wózków inwalidzkich, pionizatorów również m.in. kule, laski, materace przeciwodleżynowe, stabilizatory kolan, piłki do ćwiczeń, rowerki, bieżnie, wkładki ortopedyczne, buty profilaktyczne, a nawet zabawki edukacyjne. Bogaty asortyment poszerza nam grono klientów – są nimi nie tylko niepełnosprawni, lecz także osoby zdrowe, np. kobiety w ciąży, które kupują sakwy do ćwiczeń czy pasy poporodowe.

Jak pozyskujecie klientów?
Sklepy ze sprzętem ortopedycznym i rehabilitacyjnym prowadzi się inaczej niż sklep spożywczy. Nie można czekać na klienta. Trzeba postawić przede wszystkim na sprzedaż aktywną. Należy dojeżdżać do pacjentów, do domów opieki społecznej, do miejskich ośrodków pomocy społecznej, należy współpracować z fundacjami i stowarzyszeniami, trzeba uświadamiać ludzi, bo wielu z nich nawet nie ma pojęcia o istnieniu produktów, które w znaczny sposób ułatwiłyby im życie, bądź pomogły w rehabilitacji. Niejednokrotnie są to bardzo skomplikowane produkty, nie można ich tak po prostu sprzedać z półki. Dlatego w naszych sklepach prowadzimy doradztwo i to nie tylko dotyczące obsługi sprzętu, lecz przede wszystkim sposobów zdobycia dofinansowania na zakup konkretnego produktu.

Od kiedy firma rozwija się poprzez franczyzę?
W 2005 roku postanowiliśmy rozwijać firmę poprzez franczyzę. Pierwszego partnera udało nam się zrekrutować w 2006 roku, a w sierpniu otworzyliśmy pierwszy sklep franczyzowy w Jędrzejowie koło Kielc. Kolejną Galerię Zdrowia należącą do franczyzobiorcy udało nam się uruchomić w marcu następnego roku w Bydgoszczy, na dniach otworzymy kolejny franczyzowy punkt, tym razem w Kaliszu.

(smoli)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Myślę, ze zdecydowanie warto się z tym zapoznać! --- http://specjalistka-ortodonta.pl/

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Optyk ma różowe okulary

Sklepy optyczne stacjonarne maja sens ponieważ wiele osób nie wie w jakich okularach będzie się dobrze czuło. I na miejscu może sobie przymierzyć wiele par, zorientować...

21 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
impossible game

I'm delighted with your site, nowhere else did I find so much useful and up-to-date information 192.168.O.1

5 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Napędzają je szczególnie choroby przewlekłe czy długtrwała terapia. Plus w nfz nie zrozumieją twojego podejścia do profilaktyki. Ja np. chciałem poprawić...

19 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018
Optyk ma różowe okulary

Dobry optyk teraz jest jak złoto. Powiedzmy sobie szczerze. Wiele osób teraz pracuje przed komputerem. Odpowiednie okulary teraz trzeba mieć, bo potem popsuje się...

21 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 to jest znacznie ciekawsza stronka.

19 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Zerknij tu.

6 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Optyk ma różowe okulary

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Wydaje mi się, że to może być pomocne.

21 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018