18.09.2009

Wydrukują w Warszawie i Poznaniu

Do końca roku Printmania otworzy dwa nowe punkty.

Printmania zajmuje się regeneracją oraz napełnianiem zasobników do większości występujących na rynku urządzeń drukujących. Oferuje także drobne usługi poligraficzne, takie jak ksero oraz drukowanie z nośników.

Firma Printmania ma obecnie jedną placówkę własną i pięć franczyzowych. Do końca roku otwarte zostaną jeszcze dwa punkty: własny w Warszawie i franczyzowy w Poznaniu.
- W chwili obecnej poszukujemy franczyzobiorców w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców – mówi Piotr Krawczuk, właściciel Printmanii. - Własne placówki chcemy uruchamiać tylko na terenie Warszawy oraz w jej najbliższych okolic. W przyszłości planujemy pozyskanie masterfranczyzobiorców poza granicami naszego kraju. Chcemy zacząć od Niemiec.

Franczyzowy punkt Printmanii można otworzyć już za 40 tys. zł. Biorca powinien posiadać lokal z witryną, o powierzchni od 20 do 40 m2, mieszczący się przy głównej ulicy miasta. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 5 tys. zł, opłata bieżąca, to równowartość 100 euro. Pakiet franczyzowy obejmuje opłatę licencyjną, opłatę za szkolenie i towar, który wystarcza na kilka pierwszych tygodni działalności. Zwrotu inwestycji można spodziewać się po 8-10 miesiącach działania.

(mak)