29.12.2009

Do sieci wejdą dwie nowe kliniki

Podpisano pierwsze listy intencyjne, kolejnych firma spodziewa się w styczniu.

Dent-a-Medical, spółka notowana na NewConnect zarządzająca siecią specjalistycznych klinik stomatologicznych, rozpoczęła realizację zapowiadanego programu budowy sieci franczyzowej. Właśnie podpisała dwa pierwsze listy intencyjne w sprawie włączenia do sieci klinik we Wrocławiu i Oleśnicy. Toczą się także negocjacje w sprawie wcielenia w struktury sieci placówek w kolejnych miastach.

Dent-a-Medical posiada dwie kliniki własne we Wrocławiu i w Warszawie

- Podpisanie listów intencyjnych to pierwszy krok. Teraz dogrywamy formalności, aby móc rozpocząć działalność w rozszerzonej strukturze. Łącznie, do końca pierwszego półrocza 2010 chcielibyśmy aby nasza sieć skupiała ok. 20 placówek, a do końca 2010 roku minimum 40 - mówi Mariusz Andrych, prezes zarządu Dent-a-Medical.

Sieć franczyzowa Dent-a-Medical powstanie przy wykorzystaniu środków pozyskanych przez spółkę w ramach prywatnej emisji akcji poprzedzającej debiut na NewConnect. Spółka uzyskała od inwestorów ponad 800 tys. zł. To właśnie sieć franczyzowa ma w przyszłości stanowić o wynikach finansowych firmy. Model biznesowy sieci opiera się wykorzystaniu efektu skali. Spółka będzie w stanie dostarczać partnerom materiały i sprzęt medyczny po bardzo atrakcyjnych cenach, partnerzy będą też korzystać z działań marketingowych oraz ze świadczonych usług towarzyszących.

- Posiadamy dwie duże kliniki własne we Wrocławiu i w Warszawie. Chcielibyśmy, aby docelowo na terenie całego kraju działało ok. 200 placówek. Pozwoli nam to świadczyć usługi dla dużych klientów biznesowych i ich pracowników. Dent-a-Medical będzie zarabiać głównie na dystrybucji materiałów medycznych do gabinetów - zapewnimy je po cenach atrakcyjniejszych niż aktualnie dostępne dla większości gabinetów. Oprócz tego korzyścią dla przystępujących do sieci placówek będzie wspólny marketing i klienci sieciowi pozyskiwani w ramach podpisywanych umów korporacyjnych - tłumaczy Mariusz Andrych.

Dent-a-Medical to sieć specjalistycznych klinik stomatologicznych oferująca opiekę dentystyczną zarówno dla pacjentów indywidualnych jak i w ramach abonamentów firmowych. Firma działa od 2005 roku. Kliniki Dent-a-Medical oferują leczenie z zakresu profilaktyki, stomatologii estetycznej i zachowawczej, protetyki, ortodoncji, periodontologii, implantologii, chirurgii stomatologicznej czy stomatologii dziecięcej.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora